Ginekologia i położnictwo 2017 – XIV Krajowa Konferencja Szkoleniowa

Zaproszenie


Szanowni Państwo,

jak co roku, w imieniu Wydawnictwa Medycyna Praktyczna, redakcji dwumiesięcznika „Medycyna Praktyczna – Ginekologia i Położnictwo”, kierownictwa naukowego oraz wykładowców, z wielką przyjemnością zapraszam Państwa na kolejną, już czternastą, Krajową Konferencję Szkoleniową „Ginekologia i położnictwo”.

Zgodnie z Państwa sugestiami sporo miejsca poświęcimy w tym roku zagadnieniom bezpiecznego prowadzenia ciąży i porodu – stąd nie tylko poruszymy podczas sobotnich sesji problematyczne kwestie dotyczące poszczególnych okresów porodu oraz cięcia cesarskiego, ale także zaktualizujemy w trakcie sesji interdyscyplinarnych wiedzę na temat cukrzycy ciążowej, nieprawidłowości tarczycy i zaburzeń snu u ciężarnych.

Sesję ginekologiczną rozpocznie gość ze Szwecji, prof. Lil Valentin z Uniwersytetu w Lund, wybitna specjalistka w dziedzinie ultrasonografii ginekologicznej, współautorka wytycznych dotyczących ultrasonograficznej oceny endometrium, myometrium i endometriozy głębokiej, a także guzów jajnika, których tematyka jest jej szczególnie bliska. W przeddzień konferencji prof. Valentin poprowadzi warsztat pod auspicjami grupy International Ovarian Tumor Analysis, zakończony egzaminem umożliwiającym uzyskanie certyfikatu.

W trakcie sesji prawno-etycznej prof. Rafał Kubiak i dr Małgorzata Serwach omówią tegoroczne nowe regulacje prawne, w tym szczególnie istotne dla położników-ginekologów. Z kolei dr Radosław Tymiński przedstawi niebezpieczne klauzule prawne, które mogą się kryć w umowach z pracodawcami, a także po raz pierwszy poprowadzi warsztaty dotyczące unikania błędów w dokumentacji medycznej. Profesor Bogdan de Barbaro omówi problem dotykający zapewne wielu z nas, choć często nieuświadamiany, a mianowicie wypalenie zawodowe – skupiając się na tym, jak je rozpoznać, jak mu zapobiegać, a jeśli już się pojawiło – jak mu przeciwdziałać.

Jak co roku konferencji towarzyszy wiele warsztatów – tym razem po raz pierwszy odbędą się wspomniane powyżej warsztaty prawne, praktyczne warsztaty dotyczące porodów instrumentalnych prowadzone przez prof. Ryszarda Porębę oraz szkolenie na temat zaopatrywania poporodowych uszkodzeń zwieracza odbytu kierowane przez doc. Małgorzatę Kołodziejczak. W czwartek po południu gorąco zapraszam na warsztaty „Jak zminimalizować błędy w ultrasonograficznej ocenie serca płodu?” kierowane przez prof. Joannę Dangel, podczas których możliwe będzie samodzielne wykonywanie badania przez uczestników.

Chociaż odchodzimy w tym roku od tradycji komediowych spektakli prezentowanych w piątkowy wieczór przez artystów teatrów krakowskich, to jednak chcielibyśmy zaprosić Państwa na koncert godny ostatniego przedandrzejkowego weekendu – zagra dla nas przedstawiciel klasyki polskiego rocka – zespół Perfect.

Mam nadzieję, że grono wybitnych wykładowców, zgodny z Państwa preferencjami dobór tematów, szeroka gama warsztatów oraz przestronne wnętrza Centrum Kongresowego ICE Kraków będą dla stałych uczestników gwarancją wysokiego poziomu, a dla tych z Państwa, którzy jeszcze nie brali udziału w żadnej z wcześniejszych trzynastu konferencji, okażą się ku temu dobrą zachętą.

Serdecznie zapraszam do Krakowa!

Fotogaleria

Ginekologia 2016
Ginekologia 2016
Ginekologia 2016
Ginekologia 2016
Ginekologia 2016
Ginekologia 2016
Ginekologia 2016
Ginekologia 2016
Ginekologia 2016
Ginekologia 2016
Ginekologia 2016
Ginekologia 2016
Ginekologia 2016
Ginekologia 2016
Ginekologia 2016