Cykl konferencji Wiosenne Spotkania Pediatryczne

Wiosenne Spotkania Pediatryczne 2015

Weź udział w wiosennej konferencji i warsztatach, które wzmocnią Twoją praktykę!

Jeśli jesteś pediatrą lub lekarzem rodzinnym, to szkolenie jest dla Ciebie.

Uzupełnij nie tylko swoją wiedzę, ale i umiejętności, aby skuteczniej pomagać Twoim pacjentom oraz ich rodzicom, dzięki czemu zdobędziesz ich zaufanie i szacunek.

Zajęcia w niekonwencjonalnej, interaktywnej formie z wykorzystaniem filmów i innych pomocy edukacyjnych, panele dyskusyjne. Wartościowe materiały szkoleniowe dla uczestników. Ciekawy program obfitujący w ważne i częste problemy kliniczne, tematy budzące emocje i kontrowersje wśród rodziców, aspekty komunikacyjne, a wszystko w oparciu o najnowsze wytyczne i wiarygodne dane naukowe.

Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisz się jak najszybciej, bo za kilka dni może być już za późno!

6 dodatkowych argumentów dla nieprzekonanych:

1) Zobaczyć, to nie to samo, co przeczytać! Umieć zrobić, to nie to samo, co wiedzieć!

2) Czy wiesz, co poradzić mamie, która skarży się, że jej niemowlak „nie chwyta” piersi lub ją po chwili „wypluwa”? A co, gdy problemem jest uszkodzenie brodawek? Jak odróżnić pozorny niedobór pokarmu od rzeczywistego? Jeśli masz wątpliwości, czy poradzisz sobie z poradnictwem laktacyjnym w Twoim gabinecie albo czy warto je prowadzić, przyjdź koniecznie na to szkolenie.

3) Nauczysz się, jak rozmawiać z rodzicami o żywieniu zdrowych niemowląt. Dowiesz się kiedy, jak i jakie pokarmy uzupełniające wprowadzać. Czy unikać pokarmów potencjalnie alergizujących? Czy nadal wprowadzać gluten w trakcie karmienia piersią? Czy niemowlakowi można podać mozarellę, ricottę lub parmezan? A może śledzia? Na jakie praktyczne aspekty zwracać uwagę? Przekonaj się, jak język wytycznych lekarskich przełożyć na proste komunikaty zrozumiałe dla rodziców. Sprawdź, czy rzeczywiście postępujesz zgodnie z najnowszymi zaleceniami, a w dodatku czy umiesz je odpowiednio wytłumaczyć rodzicom.

4) Ocena rozwoju neurologicznego dziecka w pierwszych kilku latach życia to czuły punkt i problem budzący niepokój wielu rodziców, ale także lekarzy. Dzieci różnią się znacznie w tym aspekcie. I jak tu odróżnić normę od patologii? Jak niepotrzebnie nie straszyć rodziców zdrowego niemowlaka, a zarazem nie przeoczyć sygnałów poważnej choroby? Kiedy podejrzewać autyzm i co z tym zrobić? Czy jest jakiś prosty klucz do sukcesu? Przyjdź, a się przekonasz.

5) Wizyta w celu szczepienia dziecka jest dużym przeżyciem emocjonalnym dla wielu rodziców najmłodszych dzieci. Dzięki odpowiedniej technice komunikacji możesz w najlepiej pojętym interesie dziecka zamienić ten stresujący moment w świadome działanie, pozwalające rodzicom uzyskać kontrolę nad tym procesem i opanować lęk. Dowiesz się, jak powinna przebiegać modelowa rozmowa o szczepieniach. Poznasz słowa i zwroty oraz zachowania, które spowodują, że rodzice właściwie zrozumieją to, co chcesz im przekazać. Zobaczysz, jak szczerze rozmawiać nie tylko o korzyściach ze szczepień, ale także o odczynach poszczepiennych. Nauczysz się empatycznego reagowania na obawy rodziców oraz odpowiadania na prowokujące pytania lub nierealistyczne oczekiwania. Nie daj się zaskoczyć, ani nie unikaj trudnych tematów. Rodzice na pewno docenią takie podejście.

6) W bogatych materiałach szkoleniowych, oprócz książeczki z wydrukiem prezentacji, otrzymasz publikacje, w których znajdziesz wiele cennych i praktycznych informacji, pomocnych w Twojej codziennej pracy:
a. unikatowe wydanie „Poradnika żywienia niemowląt. Krok po kroku od narodzin do pierwszych urodzin” (niedostępny w sprzedaży!),
b. Wydanie Specjalne 3/2013 „Medycyny Praktycznej – Szczepienia” pt. „Jak rozmawiać z rodzicami o szczepieniach dzieci. Praktyczny przewodnik dla lekarzy i pielęgniarek”.

Zespół Medycyny Praktycznej Szkolenia