Szkolenie z zakresu opieki długoterminowej, gerontologii i geriatrii dla lekarzy

Geriatria i opieka długoterminowa dla lekarzy praktyków

Szanowni Państwo,

większość lekarzy praktyków w swojej pracy zawodowej spotyka się z pacjentami w podeszłym wieku. Jednocześnie coraz szerzej obserwowany proces zawężania specjalności lekarskich wymaga stosowania się do szeregu zaleceń i rekomendacji różnych towarzystw naukowych, przy czym niektórzy z nas czują niedosyt informacji na temat postępowania w sytuacjach szczególnych, często nieuwzględnianych w wytycznych postępowania. Jedną z takich sytuacji szczególnych może być na przykład dokonanie właściwego wyboru dotyczącego postępowania z chorym w podeszłym wieku, u kresu jego życia. Wielokrotnie towarzyszą nam dylematy, czy to, co wydaje się właściwe w przypadku pacjenta 40-letniego, można odnieść do pacjenta-seniora. Często okazuje się, że nie.

Dlatego postanowiliśmy opracować dla lekarzy wszystkich specjalności cykl szkoleń, w których w praktyczny sposób poruszone zostaną problemy diagnostyki i leczenia chorych w wieku podeszłym oraz chorych wymagających opieki długoterminowej. Cykl szkoleń obejmie wybrane zagadnienia ze styku gerontologii, interny, neurologii, kardiologii i psychiatrii, które obecnie inkorporowane są w specjalizację z geriatrii.

Serdecznie zapraszam Państwa do udziału w naszych szkoleniach, szczególnie, że są one całkowicie bezpłatne i umożliwiają uzyskanie certyfikatów wraz z punktami edukacyjnymi. Wszystkie niezbędne informacje znajdą Państwo w zakładkach obok.

Łączę pozdrowienia,

dr. n. med. Janusz Czekaj
Dyrektor Naczelny Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Krakowie