Jesień Pediatryczna 2017 – Krajowa Konferencja Szkoleniowa

Zaproszenie


Wejdź z nami na wyższy poziom pediatrii!

Szanowni Państwo,
Pediatrzy i lekarze rodzinni,

Z największą przyjemnością - w imieniu Wydawnictwa Medycyna Praktyczna, redakcji dwumiesięcznika „Medycyna Praktyczna – Pediatria”, kierownictwa naukowego i wykładowców – zapraszam na kolejną odsłonę konferencji z cyklu „Jesień Pediatryczna”. Podobnie jak w poprzednich latach mogą Państwo wybrać pomiędzy Krakowem a Warszawą lub wziąć udział w obu konferencjach – na jednej słuchając wykładów i dyskusji, a na drugiej zdobywając praktyczne umiejętności na prowadzonych równolegle z wykładami warsztatach.

Albert Einstein powiedział: „Można wiedzieć, ale lepiej zrozumieć”. Jeśli chcą się Państwo nie tylko dowiedzieć, co się zmieniło w pediatrycznych wytycznych i zaleceniach w ciągu kilku minionych lat, ale także zrozumieć, dlaczego tak się stało, to zdecydowanie Jesień Pediatryczna jest właściwym adresem.

Praktyczny i nieszablonowy program, wykraczający poza podręcznikowe schematy, powstał z uwzględnieniem oczekiwań wyrażonych w ankietach uczestników wcześniejszych konferencji, a także propozycji nadsyłanych do Redakcji „Medycyny Praktycznej – Pediatrii” przez Czytelników i recenzentów. Jak zwykle nie zabraknie kontrowersji i gorących dyskusji wokół tematów budzących emocje. Chcemy rozwiązać konkretne problemy lekarzy praktyków, a nie powielać akademickie podręczniki, pozwalające „zaliczyć” kolejny test egzaminacyjny. Nasze konferencje adresujemy bowiem do tych lekarzy, którzy chcą zdać z najlepszą notą najważniejszy ze sprawdzianów – kompetentnie, nowocześnie i skutecznie pomagać swoim pacjentom. A życie potrafi zaskakiwać.

Poza sporą dawką praktycznej wiedzy, gwarantujemy także atrakcyjną i różnorodną formę przekazu, dlatego nikt nie będzie się nudził. Sprawdzeni i cenieni wykładowcy, spora dawka materiału ilustracyjnego (kolorowe zdjęcia i filmy), algorytmy postępowania, warsztaty doskonalące umiejętności (nowością są warsztaty „ABC bilansów zdrowia dziecka”), panele ekspertów i odpowiedzi na pytania słuchaczy, śniadaniowe debaty z ekspertami, quizy pediatryczne i rzeczowa debata „Co każdy lekarz powinien wiedzieć o tzw. medycznej marihuanie”. Będzie i na poważnie, naukowo, i z przymrużeniem oka, a czasem do śmiechu. Ale zawsze wiarygodnie i aktualnie.

Praktyka poprzednich lat pokazała, że kto czekał z zapisaniem się na „Jesień Pediatryczną” do ostatniej chwili, nie mógł się już dostać na wybraną konferencję. Choć zwiększyliśmy liczbę miejsc dla uczestników, wszystkie szybko się zapełniały. Proszę więc nie zwlekać z decyzją, bo – podobnie jak w minionych latach – wkrótce może być za późno. O Jesieni myśl już wiosną!

Czy warto wziąć udział w „Jesieni Pediatrycznej 2017”? 6 argumentów dla wahających się:
1. Pigułka wiedzy, dzięki której zdobędziesz wdzięczność swoich pacjentów i ich rodziców, a wielu dzieciom uratujesz życie.
    W dużej, ale łatwo przyswajalnej dawce. Bezcenne!
2. Z biegiem czasu aż połowa wiedzy medycznej ulega dezaktualizacji. Problem w tym, że nikt a’priori nie wie, która to
    będzie połowa. A czy Ty już wiesz, co należy zweryfikować w Twojej praktyce w 2017 roku?
3. Wymiana doświadczeń, dyskusja z ekspertami, kontrowersje – to sól postępu. Dowiesz się, z jakimi problemami
     spotykają się w praktyce inni lekarze, zyskasz nową perspektywę. Może już jutro Ciebie czeka to samo?
4. Bogate materiały szkoleniowe pomocne w ugruntowaniu zdobytej wiedzy i przypominaniu najważniejszych informacji.
    To kilkusetstronicowa książka, której nie można kupić w księgarni!
5. Niespodzianki przygotowane specjalnie dla uczestników. Daj się miło zaskoczyć.
6. Zamiast kolejnych 4 argumentów: w ubiegłym roku w dwóch konferencjach z cyklu Jesień Pediatryczna uczestniczyło
    niemal 3500 Twoich Koleżanek i Kolegów, a listy uczestników wypełniły się w 100%. Czyż to nie jest najlepsza
    rekomendacja?

Konferencje z cyklu „Jesień Pediatryczna” stały się już tradycją, na zawsze wrosły w konferencyjny krajobraz Polski, a grono ich wiernych słuchaczy powiększa się z roku na rok. Zatem na czas Jesieni Pediatrycznej proszę sobie wziąć wolne od codziennych obowiązków i dołączyć do nas w Krakowie lub Warszawie, aby wejść na wyższy poziom pediatrii.

Serdecznie zapraszam i do zobaczenia.

dr n. med. Jacek Mrukowicz
Redaktor naczelny „Medycyny Praktycznej – Pediatrii”