I Kongres Polskiego Klubu Dostępu Naczyniowego

Zaproszenie,
Lublin, 26–28 października 2017 r.

Serdecznie zapraszamy na I Kongres Dostępu Naczyniowego, który odbędzie się w Lublinie w dniach 26–28 października 2017 roku. Po raz pierwszy organizujemy w Polsce konferencję poświęconą w całości tematyce dostępu naczyniowego - w jak najszerszym ujęciu tego tematu, od dostępu obwodowego, poprzez dostęp centralny i długoterminowy, kończąc na tak specyficznym jak do hemodializy czy ECMO.

Konferencja jest przeznaczona dla lekarzy, pielęgniarek i pozostałego personelu medycznego. Wykłady i warsztaty skierowane są do osób, które wytwarzają i korzystają z dostępu naczyniowego, a w sposób szczególny do lekarzy zajmujących się anestezjologią, intensywną terapią, onkologią, hematologią, nefrologią, kardiologią, chirurgią ogólną, dziecięcą i naczyniową, radiologią zabiegową, mikrobiologią, diagnostyką laboratoryjną, opieką paliatywną, żywieniem pozajelitowym... Podczas kongresu zostaną zaprezentowane aktualne rekomendacje dotyczące wytwarzania i korzystania z dostępów naczyniowych, omówione zostaną najczęstsze powikłania oraz przedstawione zalecenia mające na celu zmniejszenie częstości ich występowania.

Dostęp naczyniowy to jednak przede wszystkim praktyka, dlatego przygotowana została równie bogata oferta zajęć warsztatowych. Podczas konferencji przedstawimy najnowsze rozwiązania techniczne, szeroką gamę urządzeń zapewniających dostęp dożylny, jak też ułatwiających jego wytworzenie. Kongres będzie również okazją do zaistnienia Polskiego Klubu Dostępu Naczyniowego w strukturach Vascular Access Society oraz podsumowaniem ostatnich lat działalności stowarzyszenia i wyboru nowych władz.

Do zobaczenia 26–28 października w Lublinie!

Rafał Młynarski
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego
Prezes Polskiego Klubu Dostępu Naczyniowego