Nadciśnienie Tętnicze 2018 – I Krakowska Konferencja Hipertensjologiczna

Zaproszenie


Szanowni Państwo,

Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy,

Zapraszamy serdecznie do udziału w I Krakowskiej Konferencji Hipertensjologicznej – Nadciśnienie Tętnicze 2018, organizowanej przez Medycynę Praktyczną we współpracy z Oddziałem Krakowskim Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego oraz I Kliniką Kardiologii, Elektrokardiologii Interwencyjnej oraz Nadciśnienia Tętniczego UJ CM.

Konferencja koncentrować się będzie na praktycznych aspektach diagnostyki i terapii nadciśnienia tętniczego oraz chorób współistniejących. Program został przygotowany w taki sposób, aby poruszyć częste problemy codziennej praktyki w nietypowych scenariuszach klinicznych.

Konferencja adresowana jest do lekarzy rodzinnych, internistów, pediatrów, hipertensjologów, kardiologów i nefrologów, zapraszamy wszystkich lekarzy zainteresowanych tematem.

Formuła konferencji oprócz wykładów ekspertów oraz dyskusji omawianych tematów, przewiduje sesję „Nadciśnienie w pytaniach i odpowiedziach” opartą o najczęstsze pytania stawiane przez pacjentów, dotyczące wielowymiarowych aspektów choroby nadciśnieniowej w tym chwiejnych wartości ciśnienia, problemów leczenia przeciwbólowego, uprawiania sportu i korzystania z siłowni, nietolerancji wielolekowej, możliwości odstawienia leczenia przeciwnadcisnieniowego oraz stosowania suplementów diety.

Mamy nadzieję, że praktyczne ujęcie tematu postępowania z chorymi na nadciśnienie tętnicze, ilustrowane przypadkami klinicznymi w odniesieniu do wyników ostatnich badań i wytycznych, zyska państwa zainteresowanie, będzie okazją do wymiany doświadczeń i przyczyni się do poprawy skuteczności leczenia nadciśnienia.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.