Jesień Pediatryczna 2018 – Krajowa Konferencja Szkoleniowa

Zaproszenie

Wejdź z nami na wyższy poziom pediatrii!
Szanowni Państwo

Z największą przyjemnością w imieniu Wydawnictwa Medycyna Praktyczna, redakcji dwumiesięcznika „Medycyna Praktyczna – Pediatria”, kierownictwa naukowego i wykładowców – zapraszam na kolejną odsłonę konferencji z cyklu „Jesień Pediatryczna”. Podobnie jak w poprzednich latach mogą Państwo wybrać pomiędzy Krakowem a Warszawą lub wziąć udział w obu konferencjach – na jednej słuchając wykładów i dyskusji, a na drugiej zdobywając praktyczne umiejętności na prowadzonych równolegle z wykładami warsztatach.

Jeśli chcą się Państwo nie tylko dowiedzieć, co się w dziedzinie pediatrii zmieniło w wytycznych i zaleceniach w minionych kilku latach, ale także zrozumieć dlaczego tak się stało, to zdecydowanie Jesień Pediatryczna jest właściwym adresem.

Bogaty, praktyczny i nieszablonowy program, wykraczający poza podręcznikowe schematy, powstał z uwzględnieniem oczekiwań wyrażonych w ankietach uczestników wcześniejszych konferencji, a także propozycji nadsyłanych do redakcji „Medycyny Praktycznej – Pediatrii” przez Czytelników i recenzentów. Jak zwykle, nie zabraknie kontrowersji i gorących dyskusji wokół tematów budzących emocje. Chcemy rozwiązać konkretne problemy lekarzy praktyków, a nie powielać akademickie rozdziały podręczników, pozwalające „zaliczyć” kolejny test egzaminacyjny. Nasze konferencje adresujemy bowiem do tych lekarzy, którzy chcą zdać z najlepszą notą najważniejszy ze sprawdzianów – kompetentnie, nowocześnie i skutecznie pomagać swoim pacjentom. A życie potrafi zaskakiwać.

Poza sporą dawką praktycznej wiedzy, gwarantujemy także atrakcyjną i różnorodną formę przekazu, dlatego nikt nie będzie się nudził. Sprawdzeni i cenieni wykładowcy, spora dawka materiału ilustracyjnego (kolorowe zdjęcia i filmy), algorytmy postępowania, warsztaty doskonalące umiejętności (w tym roku aż 5), panele ekspertów i odpowiedzi na pytania słuchaczy, sesja śniadaniowa z ekspertami (w tym roku wydłużona, aby uwzględnić więcej zagadnień), quizy pediatryczne i – rzeczowa debata „Bank krwi pępowinowej – realne korzyści czy fantastyka naukowa i marketing?”. Będzie konkretnie, różnorodnie, dynamicznie i praktycznie. Jak zawsze u nas wiarygodnie i aktualnie. A dodatkowo w tym roku w materiałach dla wszystkich uczestników Wydanie Specjalne „Medycyny Praktycznej Pediatrii” pt. „Częste problemy w praktyce pediatrycznej w pytaniach i odpowiedziach. Stan wiedzy 2018”.

Praktyka poprzednich lat pokazała, że kto czekał z zapisaniem się na „Jesień Pediatryczną” do ostatniej chwili, nie mógł się już dostać na wybraną konferencję. Choć zwiększyliśmy liczbę miejsc dla uczestników, wszystkie szybko się zapełniały. Proszę więc nie zwlekać z decyzją, bo – podobnie jak w minionych latach wkrótce może być za późno. O Jesieni myśl już wiosną!

Czy warto wziąć udział w „Jesieni Pediatrycznej 2018”? 6 argumentów dla wahających się:

1. Pigułka wiedzy, dzięki której zdobędziesz wdzięczność swoich pacjentów i ich rodziców, a wielu dzieciom uratujesz życie. W dużej, ale łatwo przyswajalnej dawce. Bezcenne!

2. Z biegiem czasu aż połowa wiedzy medycznej ulega dezaktualizacji. Problem w tym, że nikt a’priori nie wie, która to będzie połowa. A czy Ty już wiesz, co należy zweryfikować w Twojej praktyce w 2018 roku?

3. Wymiana doświadczeń, dyskusja z ekspertami, kontrowersje – to sól postępu. Dowiesz się, z jakimi problemami spotykają się w praktyce inni lekarze, zyskasz nową perspektywę. Może już jutro Ciebie czeka to samo?

4. Bogate materiały szkoleniowe pomocne w ugruntowaniu zdobytej wiedzy i przypominaniu najważniejszych informacji. To kilkusetstronicowa książka, której nie można kupić w księgarni!

5. Niespodzianki przygotowane specjalnie dla uczestników. Daj się miło zaskoczyć.

6. Zamiast kolejnych 4 argumentów: w ubiegłym roku w dwóch konferencjach z cyklu Jesień Pediatryczna uczestniczyło niemal 3300 Twoich Koleżanek i Kolegów, a listy uczestników wypełniły się w 100%. Czyż to nie najlepsza rekomendacja?


Konferencje z cyklu „Jesień Pediatryczna” stały się już tradycją, na zawsze wrosły w konferencyjny krajobraz Polski, a grono wiernych słuchaczy powiększa się z roku na rok. Zatem, na czas Jesieni Pediatrycznej proszę sobie wziąć wolne od codziennych obowiązków i dołączyć do nas w Krakowie lub Warszawie, aby wejść na wyższy poziom pediatrii.

Serdecznie zapraszam i do zobaczenia.

dr n. med. Jacek Mrukowicz
Redaktor naczelny „Medycyny Praktycznej – Pediatrii”


XVII Krakowska Jesień Pediatryczna
fb
X Warszawska Jesień Pediatryczna
fb