Ginekologia i położnictwo 2018 – XV Krajowa Konferencja Szkoleniowa

Koncert: Zakopower


Kraków, 23 listopada 2018 r., godz. 20.15
Centrum Kongresowe ICE Kraków (ul. Marii Konopnickiej 17)

Zgłoszenia przyjmujemy (udział jest możliwy wyłącznie dla uczestników konferencji):
  telefonicznie: 12 293 4004
  pocztą elektroniczną: ginekologia@mp.pl

Oplacone bilety będą do odbioru podczas rejestracji w sekretariacie konferencji. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Istnieje możliwość rezygnacji z zakupionego biletu nie później niż na miesiąc przed koncertem.

  Koszt biletu* wpłaty do 22 października wpłaty od 23 października
  Koncert (nie jest częścią konferencji)
  Niefinansowane ze środków firm innowacyjnych
  zrzeszonych w INFARMIE
20 zł30 zł
* liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń

Zakopower


Zakopower
to ujmując skrótowo folkowa „dusza” obleczona rockowym „ciałem”. Z jednej strony wierny korzeniom, z drugiej chętnie absorbujący współczesne muzyczne nurty i tradycyjne folkowe instrumentarium pięknie równoważący groźnym pomrukiem gitary, mocnym uderzeniem rockowej sekcji rytmicznej czy jazzowymi dęciakami. Cichym bohaterem tego zespołu jest Mateusz Pospieszalski, kompozytor i producent nagrań Zakopower, a twarzą i niepodrabialnym głosem Sebastian Karpiel-Bułecka. Na ten duet nie ma mocnych.

Zespół ma tysiące wiernych fanów, dzięki którym regularnie grywa około 100 koncertów rocznie. Pozycja Zakopower umacnia się również na Europejskiej scenie World Music. Zespół zagrał na prestiżowych Europejskich Festiwalach: w OSTRAWIE, RUDOLSTAD, EUROCULTURED w MANCHESTERZE, w PETERSBURGU oraz na węgierskim SZIGET FESTIWAL. Zakopower odwiedził podczas tras klubowych również: Indie, Maroko, Włochy, Niemcy, Chorwację, Belgię, Litwę, Białoruś, Ukrainę, USA, Kanadę. W 2010 roku dołożył do tego udział w Nigel Kennedy's Polish Weekend Londynie. Nie uszło to uwadze brytyjskiej prasie, The Times rozpływał się nad muzyką Zakopower i grą na skrzypcach Sebastiana Karpiela. Kolejny „krok” na Wyspach to trasa koncertowa w 2012 roku. Zespół wystąpił również na EXPO 2010 w SZANGHAJU. Występ ten zaowocował w postaci mini trasy koncertowej zespołu w Chinach w 2013 r.

Zakopower zadebiutował na polskim rynku muzycznym płytą Music Hal wydaną w 2005 roku. W sumie ma na swoim koncie 4 albumy studyjne, prócz wymienionego, „Na Siedem” – nagrodzona Fryderykiem, z gościnnym udziałem Nigela Kennedy, „Boso” – osiągnęła status potrójnej platyny, uhonorowana 3 Fryderykami, „Drugie pół” – nagrana z akompaniamentem orkiestry) oraz DVD koncertowe, album kolędowy i płytę „Zakopower i Atom String Quartet”. Wszystkie albumy okazały się bestsellerami osiągając status złotych i platynowych płyt.