Intensywna terapia – wyzwania i możliwości w leczeniu chorych w stanach krytycznych

Zaproszenie


Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy

Serdecznie zapraszamy na kolejną - już szóstą - edycję konferencji "Intensywna terapia – wyzwania i możliwości w leczeniu chorych w stanach krytycznych", która się odbędzie w dniach 12–13 kwietnia 2019 r. w Krakowie.

Podobnie jak w poprzednich latach tematyka konferencji obejmować będzie najważniejsze zagadnienia na co dzień spotykane w intensywnej terapii.

Do wygłoszenia wykładów zostali zaproszeni wybitni wykładowcy z Polski i z zagranicy, którzy przedstawią najnowsze osiągnięcia mające zasadnicze znaczenie dla praktyki klinicznej, dotyczące między innymi sepsy i innych stanów ostrych, zwłaszcza sercowych i płucnych, wentylacji mechanicznej i technik pozaustrojowych. Nie zabraknie również tematów z pogranicza medycyny i etyki, w tym przewidziana jest osobna sesja poświęcona terapii daremnej. Konferencja będzie poprzedzona licznymi warsztatami, które dadzą uczestnikom możliwość doskonalenia swoich umiejętności praktycznych niezbędnych w codziennej pracy.

Konferencja, jak co roku, odbędzie się w nowoczesnych i przestronnych wnętrzach Centrum Kongresowego ICE w Krakowie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką intensywnej terapii do wzięcia udziału w konferencji i warsztatach oraz życzymy udanego pobytu w Krakowie!

W imieniu organizatorów konferencji,
prof. Wojciech Szczeklik i prof. Roman Jaeschke