Jesień Pediatryczna 2019 – Krajowa Konferencja Szkoleniowa

Zaproszenie

Wejdź z nami na wyższy poziom pediatrii!


Szanowni Państwo

Przez cały 2019 rok świętujemy 20-lecie „Medycyny Praktycznej – Pediatrii”. Wraz z wydaniem ostatniego numeru dwumiesięcznika w ubiegłym roku weszliśmy w 3. dekadę naszej służby dla polskich pediatrów i lekarzy rodzinnych opiekujących się dziećmi. Hasło „20 lat z Czytelnikami” i dodatkowe wydarzenia z tej okazji towarzyszyć nam będą także jesienią podczas dorocznych ogólnopolskich konferencji z cyklu „Jesień Pediatryczna”. Z tym większą przyjemnością w imieniu Wydawnictwa Medycyna Praktyczna, redakcji dwumiesięcznika „Medycyna Praktyczna – Pediatria”, kierownictwa naukowego i wykładowców – zapraszam wszystkich ambitnych pediatrów i lekarzy rodzinnych na krakowską i/lub warszawską „Jesień Pediatryczną”. Jeśli chcą się Państwo nie tylko dowiedzieć, co się zmieniło w wytycznych i zaleceniach w dziedzinie pediatrii w ciągu kilku minionych lat, ale także zrozumieć, dlaczego tak się stało, to zdecydowanie Jesień Pediatryczna jest właściwym adresem.

Dla Państwa trzymamy cały czas rękę na pulsie istotnych nowości. Bogaty, praktyczny i nieszablonowy program, wykraczający poza podręcznikowe schematy, powstał z uwzględnieniem oczekiwań wyrażonych w ankietach uczestników wcześniejszych konferencji, a także propozycji nadsyłanych do redakcji „Medycyny Praktycznej – Pediatrii” przez Czytelników i recenzentów. Jak zwykle, nie zabraknie kontrowersji i gorących dyskusji wokół tematów budzących emocje. Chcemy rozwiązać konkretne problemy lekarzy praktyków, a nie powielać akademickie rozdziały podręczników, pozwalające „zaliczyć” kolejny test egzaminacyjny. Nasze konferencje adresujemy bowiem do tych lekarzy, którzy chcą zdać z najlepszą notą najważniejszy ze sprawdzianów – kompetentnie, nowocześnie i skutecznie pomagać swoim pacjentom. A życie potrafi zaskakiwać.

Poza sporą dawką praktycznej wiedzy, gwarantujemy także atrakcyjną i różnorodną formę przekazu, dlatego nikt nie będzie się nudził. Sprawdzeni i cenieni wykładowcy, spora dawka materiału ilustracyjnego (kolorowe zdjęcia i filmy), algorytmy postępowania, warsztaty doskonalące umiejętności (w tym roku aż 6, z których 2 są zupełnie nowe), spotkania z ekspertami w strefie Medycyny Praktycznej, odpowiedzi na pytania słuchaczy, sesja śniadaniowa z ekspertami, quizy pediatryczne i debata „Czy borelioza z Lyme to Doktor Jekyll i Pan Hyde XXI wieku?”. Będzie konkretnie, różnorodnie, dynamicznie i praktycznie. Jak zawsze u nas wiarygodnie i aktualnie. A dodatkowo bogate materiały dla wszystkich uczestników, w tym Wydanie Specjalne „Medycyny Praktycznej – Pediatrii” pt. „Częste problemy w praktyce pediatrycznej w pytaniach i odpowiedziach. Stan wiedzy 2019”.

Praktyka poprzednich lat pokazała, że kto czekał z zapisaniem się na „Jesień Pediatryczną” do ostatniej chwili, nie mógł się już dostać na wybraną konferencję. Choć zwiększyliśmy liczbę miejsc dla uczestników, wszystkie szybko się zapełniają. Proszę więc nie zwlekać z decyzją, bo – podobnie jak w minionych latach wkrótce może być za późno. O Jesieni myśl już wiosną!

Czy warto wziąć udział w „Jesieni Pediatrycznej 2019”? 6 argumentów dla wahających się:

1. Pigułka wiedzy, dzięki której zdobędziesz wdzięczność swoich pacjentów i ich rodziców, a wielu dzieciom uratujesz życie. W dużej, ale łatwo przyswajalnej dawce. Bezcenne!

2. Z biegiem czasu aż połowa wiedzy medycznej jest już nieaktualna. A czy Ty już wiesz, co należy zweryfikować w Twojej praktyce w 2019 roku?

3. Wymiana doświadczeń, dyskusja z ekspertami, kontrowersje – to sól postępu. Dowiesz się, z jakimi problemami spotykają się w praktyce inni lekarze, zyskasz nową perspektywę. Może już jutro Ciebie czeka to samo?

4. Bogate materiały szkoleniowe pomocne w ugruntowaniu zdobytej wiedzy i przypominaniu najważniejszych informacji. To kilkusetstronicowa książka, której nie można kupić w księgarni!

5. Niespodzianki przygotowane specjalnie dla uczestników. Daj się miło zaskoczyć także w tym roku.

6. Zamiast kolejnych 4 argumentów: w ubiegłym roku w dwóch konferencjach z cyklu „Jesień Pediatryczna” uczestniczyło niemal 3500 lekarzy, a listy uczestników wypełniły się w 100%. Czyż to nie najlepsza rekomendacja?


Na czas „Jesieni Pediatrycznej” proszę sobie wziąć wolne od codziennych obowiązków i dołączyć do nas w Krakowie lub Warszawie, aby wejść na wyższy poziom pediatrii. A także świętować
20-lecie „Medycyny Praktycznej – Pediatrii”.

Serdecznie zapraszam i do zobaczenia.

dr n. med. Jacek Mrukowicz
Redaktor naczelny „Medycyny Praktycznej – Pediatrii”
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego