II Kongres Polskiego Klubu Dostępu Naczyniowego

  • Wrocław - Konferencja już za 62 dni!

Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy na II Kongres Dostępu Naczyniowego, który odbędzie się we Wrocławiu w dniach 17–19 października 2019 roku.

Konferencja jest przeznaczona dla lekarzy, pielęgniarek i pozostałego personelu medycznego. Wykłady i warsztaty skierowane są do osób, które wytwarzają i korzystają z dostępu naczyniowego, a w sposób szczególny do lekarzy zajmujących się anestezjologią, intensywną terapią, onkologią, hematologią, nefrologią, kardiologią, chirurgią ogólną, dziecięcą i naczyniową, radiologią zabiegową, mikrobiologią, diagnostyką laboratoryjną, opieką paliatywną, żywieniem pozajelitowym... Podczas kongresu zostaną zaprezentowane aktualne rekomendacje dotyczące wytwarzania i korzystania z dostępów naczyniowych, omówione zostaną najczęstsze powikłania oraz przedstawione zalecenia mające na celu zmniejszenie częstości ich występowania.

Dostęp naczyniowy to jednak przede wszystkim praktyka, dlatego przygotowana została równie bogata oferta zajęć warsztatowych. Podczas konferencji przedstawimy najnowsze rozwiązania techniczne, szeroką gamę urządzeń zapewniających dostęp dożylny, jak też ułatwiających jego wytworzenie. Kongres będzie również okazją do zaistnienia Polskiego Klubu Dostępu Naczyniowego w strukturach Vascular Access Society oraz podsumowaniem ostatnich lat działalności stowarzyszenia i wyboru nowych władz.

Do zobaczenia 17–19 października we Wrocławiu!

Krzysztof Letachowicz
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego
Wiceprezes Polskiego Klubu Dostępu Naczyniowego