Podstawy ortopedii dla lekarzy rodzinnych-kręgosłup

Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy na drugie już spotkanie z cyklu "Podstawy ortopedii dla lekarzy rodzinnych-kręgosłup".
Tematem warsztatów będzie tym razem badanie pacjenta z bólem kręgosłupa, nierzadko szczególnie trudnym do oceny. Ból kręgosłupa pojawia się u większości naszych pacjentów i większość z nich wcześniej czy później zgłosi się do naszego gabinetu z prośbą o poradę i leczenie. Przyczyną będzie duże nasilenie bólu, wystąpienie dodatkowych objawów, albo zaniepokojenie długotrwałym utrzymywaniem się dolegliwości. Jak w takiej sytuacji przeprowadzić badanie tak, by było ono najbardziej efektywne? Jak wyodrębnić pacjentów wymagających dalszej diagnostyki?

Podstawowym przesłaniem całego kursu jest umożliwienie zdobycia uczestnikom wiedzy i umiejętności, które pozwolą w pełni wykorzystać wspaniałe narzędzia diagnostyczne, jakimi są nasze oczy i dłonie. Zespół świetnych ortopedów przedstawi, a co najważniejsze pokaże Państwu, czego szukać, co i jak badać, by móc sprawdzić dotykiem i testami klinicznymi odpowiednie objawy. A prawidłowo przeprowadzone badanie w połączeniu z umiejętnie zebranym wywiadem umożliwi właściwe rozpoznanie.

Atutami kursu są: małe kilkuosobowe grupy, w których będą odbywały się zajęcia, zakres tematyczny przygotowany z myślą o lekarzach rodzinnych, a także unikatowość tych warsztatów w skali kraju.

Szkolenie prowadzi zespół instruktorów – doświadczonych specjalistów ortopedii: lek. med. Piotr Chomicki-Bindas, lek. med. Wojciech Ambroży, dr n. med. Paweł Radło oraz lek. med. Wojciech Satora.

Uczmy się patrzeć, aby widzieć i dotykać, aby czuć.

Zapraszamy i do zobaczenia!