Podstawy ortopedii dla lekarzy rodzinnych-bark

Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy na trzecie spotkanie z cyklu "Podstawy ortopedii dla lekarzy rodzinnych". Tematem najbliższych warsztatów będzie badanie pacjenta z dolegliwościami bólowymi barku.

Rozpoznanie "zespół bolesnego barku" jest powszechnie stosowane, jednak musimy pamiętać, że nie jest to określenie precyzyjne i obejmuje szereg zupełnie różnych patologii. Dlatego podczas zajęć postaramy się przekonać Państwa do badania i diagnozowania tych patolgii w obrębie barku.

Rozwój diagnostyki obrazowej w wielu przypadkach ułatwia ustalenie rozpoznania, jednak podczas warsztatów pokażemy, że dobrze zebrany wywiad oraz umiejętnie przeprowadzone badanie fizykalne jest nadal podstawowym źródłem informacji potrzebnych do ustalenia przyczyny dolegliwości i zaplanowania leczenia.

Atutami warsztatów są: małe, kilkuosobowe grupy, w których odbywają się zajęcia, zakres tematyczny przygotowany z myślą o lekarzach rodzinnych, a także unikatowość tych warsztatów w skali kraju.
Uczymy się badać na sobie nawzajem, więc w trakcie szkolenia obowiązuje strój sportowy – preferowane są koszulki na ramiączkach.

Szkolenie prowadzi zespół instruktorów – doświadczonych specjalistów ortopedii: lek. Piotr Chomicki-Bindas, lek. Wojciech Ambroży, dr n. med. Paweł Radło oraz lek. Wojciech Satora.

Zapraszamy i do zobaczenia!