Intensywna terapia 2020 – wyzwania i możliwości w leczeniu chorych w stanach krytycznych

  • Kraków - Konferencja już za 201 dni!

Zaproszenie

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy,

3–4 kwietnia 2020 r. serdecznie zapraszamy do Krakowa na siódmą edycję konferencji „Intensywna Terapia – wyzwania i możliwości w leczeniu chorych w stanach krytycznych”.

Po raz kolejny spotkamy się, aby posłuchać o najnowszych osiągnięciach i porozmawiać o najistotniejszych problemach intensywnej terapii. Przygotowaliśmy dla Państwa bogaty program wykładów i warsztatów praktycznych oraz szereg interaktywnych wydarzeń, które – mamy nadzieję – pozwolą na wzajemną wymianę doświadczeń i poglądów. Zaprosiliśmy grono wybitnych wykładowców i ekspertów z Polski i z zagranicy, którzy podzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami praktycznymi. W tym roku skupimy się na wczesnej identyfikacji pacjentów w stanach krytycznych i intensywnej terapii, która często zaczyna się jeszcze przed przyjęciem pacjenta na OIT. Nie zabraknie również tematów związanych z resuscytacją krążeniowo-oddechową, problematyki etycznej i zagadnień interdyscyplinarnych. Ponadto przygotowaliśmy osobne sesje poświęcone intensywnej terapii dzieci oraz zagadnieniom dotyczącym opieki pielęgniarskiej.

Jak co roku Konferencja odbędzie się w przestronnych wnętrzach Centrum Kongresowego ICE w Krakowie.

Mamy nadzieję, że zaszczycą nas Państwo swoją obecnością i razem będziemy mogli zdobywać wiedzę, którą wykorzystamy w codziennej praktyce klinicznej.

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli wszystkich zawodów medycznych, którzy na co dzień pomagają pacjentom w stanach krytycznych.

Do zobaczenia w kwietniu 2020 r. w Krakowie!

prof. dr hab. n. med. Wojciech Szczeklikprof. dr med. Roman Jaeschke
Uniwersytet Jagielloński,Collegium Medicum
 
McMaster University, Hamilton, Kanada
 

Zapraszamy do obejrzenia relacji z konferencji „Intensywna terapia 2019”.


Komitet Naukowy

   prof. Roman Jaeschke (informacje o wykładowcy)
   prof. Wojciech Szczeklik (informacje o wykładowcy)