Podstawy ortopedii dla lekarzy rodzinnych - staw biodrowy

Zaproszenie


Serdecznie zapraszamy na czwarte spotkanie z cyklu "Podstawy ortopedii dla lekarzy rodzinnych".
Tematem najbliższych warsztatów będzie badanie pacjenta z dolegliwościami bólowymi biodra.

Podczas szkolenia zostaną omówione najczęstsze stany mogące objawiać się bólem "okolicy biodra" oraz przedstawione zasady i metody prawidłowej oceny, badania i różnicowania, a także wskazane tzw. "czerwone flagi", czyli sytuacje, które wymagają pilnej diagnostyki i konsultacji z ortopedą.

Nadrzędnym celem całego kursu jest zdobycie przez uczestników wiedzy i umiejętności, które pozwolą im w pełni wykorzystać najlepsze narzędzia diagnostyczne - wywiad oraz oczy i dłonie. Zespół ortopedów omówi, a co najważniejsze pokaże Państwu, czego szukać, co i jak badać, by ustalić prawidłowe rozpoznanie.

Atutami kursu są: małe kilkuosobowe grupy, w których będą odbywały się zajęcia, zakres tematyczny przygotowany z myślą o lekarzach rodzinnych, a także przekrojowe omówienie problemu - z uwzględnieniem podziału pacjentów na grupy wiekowe oraz pod kątem najczęściej występujących dolegliwości.

Będziemy uczyć się badać na sobie nawzajem, więc w trakcie szkolenia obowiązuje strój sportowy (najlepiej krótkie obcisłe spodenki).

Szkolenie prowadzi zespół instruktorów – doświadczonych specjalistów ortopedii: lek. Piotr Chomicki-Bindas, lek. Wojciech Ambroży, dr n. med. Paweł Radło oraz lek. Wojciech Satora.

Zapraszamy i do zobaczenia!