Podstawy ortopedii dla lekarzy rodzinnych – staw kolanowy

Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy na kolejne z cyklu spotkań "Podstawy ortopedii dla lekarzy rodzinnych-staw kolanowy".
Nie sposób w praktyce lekarza rodzinnego uciec przed problemami ortopedycznymi, a staw kolanowy to jedna z częstszych lokalizacji bólu w obrębie narządu ruchu, będąca powodem szukania pomocy medycznej.

Aby skutecznie leczyć, należy najpierw rozpoznać chorobę. Macie Państwo do dyspozycji wspaniałe narzędzia diagnostyczne – Wasze oczy i dłonie. Trzeba jedynie nauczyć się patrzeć, aby widzieć, a do tego niezbędna jest wiedza – czego szukać, co i jak badać, by móc sprawdzić dotykiem i testami klinicznymi odpowiednie objawy. Prawidłowo przeprowadzone badanie w połączeniu z umiejętnie zebranym wywiadem umożliwia właściwe rozpoznanie.

Niewątpliwie atutami kursu będą: małe kilkuosobowe grupy, w których będą odbywały się zajęcia, zakres tematyczny przygotowany z myślą o lekarzach rodzinnych, a także unikatowość tych warsztatów w skali kraju.
Będziemy uczyć się badać na sobie nawzajem, więc w trakcie szkolenia obowiązuje strój sportowy – najlepiej krótkie spodenki.

Szkolenie prowadzi zespół instruktorów – doświadczonych specjalistów ortopedii: lek. med. Piotr Chomicki-Bindas, lek. med. Wojciech Ambroży, dr n. med. Paweł Radło oraz lek. med. Wojciech Satora.

Zapraszamy i do zobaczenia!