INTERNA 2015 – XIV Krajowa Konferencja Szkoleniowa TIP Postępy w chorobach wewnętrznych

Interna 2015

Na konferencji Interna 2015 nie ma już wolnych miejsc, ale mamy dla Państwa bardzo atrakcyjną alternatywę - zapraszamy na międzynarodowy (w języku angielskim, z tłumaczeniem symultanicznym) kurs doskonalący
z chorób wewnętrznych McMaster International Review Course in Internal Medicine w Krakowie, w dniach
5-6 czerwca 2015
. Więcej informacji na mircim.eu/plXIV Krajowa Konferencja Szkoleniowa Towarzystwa Internistów Polskich „Postępy w chorobach wewnętrznych – INTERNA 2015”, na którą gorąco zapraszamy, odbędzie się w dniach 8–9 maja 2015 roku, tym razem
w Krakowie!

Gdy w roku 2002 organizowaliśmy ze śp. profesorem Andrzejem Szczeklikiem tę konferencję po raz pierwszy, największa sala dostępna w Krakowie miała zaledwie 700 miejsc, a liczba chętnych do udziału w konferencji była kilkakrotnie większa. Zapadła więc decyzja o przeniesieniu jej do Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
Przez kolejne 12 lat w Sali Kongresowej gościliśmy co roku blisko 3000 lekarzy. Aż wreszcie doczekaliśmy się pod Wawelem nowoczesnego dużego obiektu – ICE Kraków Congress Centre, w którym będziemy mogli przyjąć podobną liczbę chcących przyjechać na naszą konferencję lekarzy zajmujących się chorobami wewnętrznymi – internistów, lekarzy rodzinnych i specjalistów w wąskich dziedzinach interny. Jest to więc doskonała okazja, aby powrócić do Krakowa, zachowawszy dobre wspomnienia ze spotkań w Warszawie. Stałym bywalcom nie trzeba zachwalać doboru tematów (zachęcamy do zapoznania się z programem) ani jakości wykładów i dyskusji – coroczna frekwencja najlepiej świadczy o poziomie merytorycznym naszej konferencji.

Nie wymagają też specjalnej rekomendacji wyjątkowe walory Krakowa. Warto przyjechać choćby na dzień dłużej i spędzić miło czas, czy to na krakowskim Rynku, czy w innym z wielu atrakcyjnych miejsc; liczymy na to, że majowa pogoda okaże się przychylna. Jak co roku będzie też można posłuchać wspaniałej muzyki –
na zakończenie pierwszego dnia konferencji wystąpi z koncertem wybitny polski pianista jazzowy – Leszek Możdżer – wraz z zaproszonymi muzykami.

Warto też przyjechać wcześniej, by 7 maja wziąć udział w VIII Sympozjum „Dylematy etyczne w praktyce lekarskiej” oraz w Gali IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Profesora Andrzeja Szczeklika „Przychodzi wena do lekarza”.

Mamy nadzieję, że wysoki poziom merytoryczny konferencji, jak też uroki Krakowa, skłonią Państwa z każdego zakątka Polski do wzięcia w niej udziału. Zatem do zobaczenia!

dr med. Piotr Gajewski      prof. dr hab. med. Jacek Imiela       prof. dr hab. med. Tomasz Guzik
Redaktor naczelny
Medycyny Praktycznej 
Prezes-elekt
Towarzystwa Internistów Polskich  
Prezes
Towarzystwa Internistów Polskich