Medycyna narracyjna

Rejestracja

Medycyna Praktyczna - Dział Kursów
Cholerzyn 445
32-060
tel. 12 293 40 40, fax 12 293 40 45
e-mail: ratownictwo@mp.pl
strona www: www.szkolenia.mp.pl

Termin i miejsce

27.05.2023 − Cholerzyn 445 (patrz: dodatkowe informacje),
<a href="https://www.mp.pl/narracyjna-2023/316673,medycyna-narracyjna-2023">Medycyna narracyjna – warsztaty dla lekarzy</a>

Komitety

Przewodniczący komitetu naukowego:
lek. med. Hubert Syzdek, antropolog medycyny Mateusz K. Potoniec

Organizatorzy

Medycyna Praktyczna - Dział Kursów
Cholerzyn 445, 32-060 Liszki
tel. 12 293 40 40, fax 12 293 40 45
e-mail: ratownictwo@mp.pl
www.szkolenia.mp.pl

Tematyka

O medycynie narracyjnej można mówić jako o metodzie praktyki klinicznej będącej próbą odpowiedzi na deficyty współczesnej – biologicznie zorientowanej – medycyny. Dzięki niej pracownicy opieki zdrowotnej mogą wypracować dla siebie elastyczny zestaw narzędzi wspomagających uważne prowadzenie procesu diagnostyczno-terapeutycznego. Medycyna narracyjna, bazując na dorobku nauk humanistycznych i społecznych, umożliwia rozpoznawanie znaczących elementów tego procesu oraz postępowanie zgodnie z celem określonym wspólnie przez klinicystę i pacjenta.

W trakcie warsztatów można przekonać się, jak bardzo przydatne w codziennej praktyce są narzędzia współczesnej humanistyki, takie jak uważność i refleksyjność. Postawa uważności daje możliwość dostrzegania tego, co ważne, choć niekoniecznie pierwszoplanowe. Z kolei refleksyjna praktyka chroni przed postępowaniem według utartych schematów, pozwalając tym samym na bardziej zindywidualizowane podejście do leczenia.

Punkty edukacyjne

6 pkt edukacyjnych dla lekarzy

Dodatkowe informacje

Opłata za uczestnictwo: 580 zł

Zgłoszenia na kursy należy przekazywać:
- wypełniając formularz przy opisie każdego kursu
- telefonicznie (12) 293 40 40
Około 6 tygodni przed kursem do osób, które zapisały się na szkolenie, zostaną wysłane szczegółowe informacje dotyczące warunków uczestnictwa w kursie oraz formularz zgłoszeniowy i przekaz z numerem konta.

Osoby, które zapisały się na listę rezerwową, otrzymają potwierdzenie na miesiąc przed kursem.

DOJAZD:
Nawigacja GPS: współrzędne: 50.062341, 19.800178 lub adres Cholerzyn 445
Z obwodnicy Krakowa zjazd na lotnisko Balice, na rondzie przy lotnisku należy zjechać w stronę Kryspinowa, za zieloną tablicą określającą kierunki: w lewo Kraków, Wola Justowska, na wprost Kryspinów- należy skręcić w prawo (tuż przed tablicą Cholerzyn). Budynek Medycyny Praktycznej znajduje się za siedzibą Intersportu.
Komunikacja miejska: Koleje Małopolskie z Dworca Głównego do Kraków Lotnisko (kursuje co 30 min.) należy wysiąść na przystanku końcowym i kierować się w stronę Kryspinowa (ok. 15 min. pieszo), autobus linii 300 przystanek początkowy Os. Podwawelskie (okolice Centrum Kongresowego ICE), autobus linii 209 przystanek początkowy Salwator (należy wysiąść na przystanku Olszanica Bory, ul. Olszanicka, a następnie przejść przez skrzyżowanie).