V Zjazd Polskiego Towarzystwa Tyreologicznego

Termin i miejsce

03−05.09.2015 − ibb ANDERSIA Hotel, pl. Andersa 3, Poznań, woj. wielkopolskie

Komitety

Przewodniczący komitetu naukowego:
prof. dr hab. Marek Ruchała

Organizatorzy

Polskie Towarzystwo Tyreologiczne
Rzgowska 281/289, 93-338 Łódź
tel. 42 271 17 05
e-mail: sekretariart@ptt.edu.pl
http://www.ptt.edu.pl/

Wydawnictwo Termedia - Dział Konferencji i Szkoleń
ul. Kleeberga 2, 61-615 Poznań
tel. 61 822 77 81 w. 300, tel./fax 61 656 22 00
e-mail: szkolenia@termedia.pl
www.termedia.pl

Tematyka

Szanowni Państwo,
Drogie Koleżanki i Koledzy!

Powierzenie organizacji jubileuszowego, V Zjazdu Polskiego Towarzystwa Tyreologicznego naszemu ośrodkowi to wielkie wyróżnienie dla środowiska poznańskich endokrynologów. Warto pamiętać, że jedna z pierwszych poradni tyreologicznych w Polsce powstała właśnie w Poznaniu z inicjatywy profesorów Kazimierza Duxa, Jerzego Kosowicza i Tadeusza Pawlikowskiego. Także w Poznaniu profesor Maciej Gembicki po raz pierwszy w Polsce zastosował izotop 131I do leczenia nadczynności tarczycy.

Chcielibyśmy, aby ten zjazd był miejscem prezentacji naszych doświadczeń, aby obfitował w nowości, pomagał w wyjaśnianiu wątpliwości, a jednocześnie stanowił doskonałą platformę do dyskusji i wymiany poglądów i opinii. W programie znajdą Państwo ciekawą ofertę wykładów dotyczących badań genetycznych, nowoczesnej diagnostyki obrazowej, diagnostyki cytologicznej i histopatologicznej, chorób autoimmunologicznych tarczycy, orbitopatii tarczycowej, raka tarczycy, leczenia izotopowego, leczenia operacyjnego i wielu innych tematów. Zaplanowaliśmy również sesję interdyscyplinarną, podczas której spojrzymy na choroby tarczycy z perspektywy innych specjalności medycznych.

Bardzo ważnym elementem codziennej praktyki endokrynologicznej jest kontakt ze specjalistą medycyny rodzinnej. Z tego powodu oraz ze względu na poszerzenie kompetencji lekarzy pierwszego kontaktu w zakresie leczenia endokrynologicznego zaplanowaliśmy specjalną sesję poświęconą tym problemom.

Organizatorzy wraz z firmą Termedia będą się starali godnie wypełnić rolę gospodarzy, tak aby Państwa pobyt w Poznaniu był atrakcyjny i przyniósł wiele korzyści, a jednocześnie przyczynił się do implementowania nowych metod, pełniejszej diagnostyki i skuteczniejszego leczenia naszych pacjentów.


Z poważaniem

prof. dr hab. Marek Ruchała
przewodniczący Komitetu Naukowego

prof. dr hab. Andrzej Lewiński
przewodniczący Polskiego Towarzystwa Tyreologicznego