Sympozjum Instytutu Kardiologii „Bezpieczeństwo pacjenta a korzyści z zabiegów w kardiologii”

Rejestracja

Wydawnictwo Termedia - Dział Konferencji i Szkoleń
ul. Kleeberga 2
61-615
tel. 61 822 77 81 w. 300, tel./fax 61 656 22 00
e-mail: szkolenia@termedia.pl
strona www: http://www.termedia.pl/Konferencje/r?e=441&l=1

Termin i miejsce

21.11.2015 − hotel Marriott, Aleje Jerozolimskie 65/79, Warszawa, woj. mazowieckie

Komitety

Przewodniczący komitetu organizacyjnego:
dr hab. n. med. Piotr Szymański, prof. nadzw. IK
Przewodniczący komitetu naukowego:
prof. dr hab. n. med. Witold Rużyłło

Organizatorzy

Wydawnictwo Termedia - Dział Konferencji i Szkoleń
ul. Kleeberga 2, 61-615 Poznań
tel. 61 822 77 81 w. 300, tel./fax 61 656 22 00
e-mail: szkolenia@termedia.pl
www.termedia.pl

Tematyka

Od ponad dwudziestu lat Instytut Kardiologii organizuje sympozja naukowo-szkoleniowe, w trakcie których staramy się zapoznać Państwa z najnowszymi trendami w diagnostyce i leczeniu chorób układu sercowo-naczyniowego. Serdecznie zapraszamy na nasze kolejne sympozjum, którego tematem będzie „Bezpieczeństwo pacjenta a korzyści z zabiegów w kardiologii”.

W czasie pierwszej sesji chcielibyśmy przedstawić Państwu współczesne możliwości kardiologii interwencyjnej w leczeniu wad zastawkowych serca. Omówimy wskazania i przeciwwskazania do przezcewnikowej implantacji zastawki aortalnej, mitralnej i płucnej oraz postaramy się odpowiedzieć na pytanie komu odradzić taki zabieg. Zaprezentujemy przypadek chorego po chirurgicznej wymianie zastawki mitralnej, u którego wykonano kolejną przezcewnikową implantację tej zastawki oraz pacjenta, u którego przeprowadzono jednoczesną przezcewnikową implantację zastawki aortalnej i mitralnej. Na koniec przedstawimy problemy związane z implantacją zastawki trójdzielnej.

W czasie drugiej sesji omówimy współczesne możliwości kardiologii interwencyjnej w leczeniu strukturalnych chorób serca. Odpowiemy na pytanie, u kogo zamknąć uszko lewego przedsionka, a komu odradzić taki zabieg. Ponadto zaprezentujemy Państwu wskazania i przeciwwskazania do zabiegu u chorych z tętniakiem i rozwarstwieniem aorty. Przedstawimy przypadek pacjenta z niezastawkowym migotaniem przedsionków oraz przypadek chorego z tętniakiem rzekomym tętnicy płucnej.

Trzecia sesja będzie poświęcona bardzo aktualnej tematyce, jaką jest ablacja w zaburzeniach rytmu serca. Zaprezentujemy Państwu wskazania i przeciwwskazania do ablacji arytmii przedsionkowych i odpowiemy na pytanie, komu odradzić zabieg ablacji migotania przedsionków. Przedstawimy przypadek pacjenta, któremu zabieg z pozoru trudny i ryzykowny przynosi korzyść oraz pacjenta, u którego zabieg typowej, wydawałoby się, arytmii niekoniecznie poprawia jakość życia. Ponadto zaprezentujemy przypadek ablacji u chorego ze wszczepionym urządzeniem do elektroterapii.

Podczas czwartej sesji przedstawimy nasze doświadczenia i perspektywy związane z mechanicznym wspomaganiem serca. Omówimy wybór metody leczenia u chorych z ciężką niewydolnością serca oraz odpowiemy na pytanie, czy każdy chory z ciężką niewydolnością serca jest dobrym kandydatem do wspomagania mechanicznego. Przedstawimy Państwu przypadek chorego, u którego zastosowano takie leczenie. Na koniec zajmiemy się problemami związanymi z opieką ambulatoryjną nad chorymi z długoterminowym wspomaganiem mechanicznym lewej komory serca.

Specjalizacje

Kardiochirurgia, Kardiologia, Kardiologia dziecięca

Dodatkowe informacje

Opłaty:
• do 20 listopada 2015 r. – 260 zł
• wpłaty na miejscu (podczas Sympozjum) – 400 zł

Uczestnikom dokonującym wpłaty na miejscu nie gwarantujemy pełnego pakietu konferencyjnego.

Ceny zawierają podatek VAT.

Ze względu na bezpieczeństwo uczestników oraz wystawców organizatorzy zobowiązani są do egzekwowania okazywania identyfikatorów.
Wstęp na wystawę firm farmaceutycznych mają tylko osoby, które są uprawnione do wystawiania recept.