Śląska Jesień Pneumonologiczna

Rejestracja

Katedra i Klinika Pneumonologii, Śląski Uniwersytet Medyczny
ul. Medyków 14
40-772 Katowice
tel. 32 789 46 51; fax 32 252 38 31
e-mail: pneumo@sum.edu.pl
strona www: http://jesien.pneumonologia.sum.edu.pl/

Termin i miejsce

26.11.2016 − Aula im. prof. Witolda Zahorskiego, Medyków 18, 40-752

Komitety

Przewodniczący komitetu organizacyjnego:
dr hab. n. med. Adam Barczyk

Organizatorzy

Katedra i Klinika Pneumonologii, Śląski Uniwersytet Medyczny
ul. Medyków 14, 40-772 Katowice
tel. 32 789 46 51; fax 32 252 38 31
e-mail: pneumo@sum.edu.pl
www.csk.katowice.pl

Tematyka

Szanowni Państwo,

Zapraszam serdecznie do wzięcia udziału w I konferencji „Śląska Jesień Pneumonologiczna” (http://jesien.pneumonologia.sum.edu.pl/). Zaproszenie kierujemy przede wszystkim do lekarzy pneumonologów, internistów, lekarzy rodzinnych, alergologów oraz lekarzy innych specjalności zainteresowanych tematyką chorób układu oddechowego. Planujemy, że co roku w listopadzie będziemy organizować kolejne edycje „Śląskiej Jesieni Pneumonologicznej”.

Przygotowaliśmy dla Państwa interesujące wykłady poruszające przede wszystkim praktyczne aspekty postępowania diagnostycznego i terapeutycznego w chorobach układu oddechowego. Wykładowcami będą pracownicy Katedry i Kliniki Pneumonologii, Wydziału Lekarskiego w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego posiadający doświadczenie w pracy dydaktycznej. Tematyka wykładów obejmuje zagadnienia, którymi zajmujemy się w codziennej pracy. Pragniemy dostarczyć Państwu informacji na różnych poziomach trudności, tak aby były interesujące zarówno dla lekarzy specjalizujących się w chorobach płuc, ale także dla lekarzy, którzy mają rzadziej kontakt z tą grupą chorych. W tym roku planujemy przedstawić Państwu najnowsze i praktyczne informacje na temat astmy oskrzelowej, POChP, chorób śródmiąższowych płuc, przewlekłej niewydolności oddechowej, zespołu bezdechu we śnie, zespołu hipowentylacji otyłych oraz niektóre aspekty diagnostyki i leczenia raka płuca oraz zatorowości płucnej.

Na miejsce obrad wybraliśmy Aulę im. prof. Witolda Zahorskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Konferencja od będzie się w dniu 26.11.2016 r. Każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma punkty edukacyjne. Udział w konferencji będzie bezpłatny.

Adam Barczyk

Punkty edukacyjne

6 pkt edukacyjnych

Specjalizacje

Choroby płuc, Choroby wewnętrzne

Dodatkowe informacje

udział bezpłatny