Webinarium „Leczenie dyslipidemii – stare i nowe możliwości” 23 stycznia br. w godzinach 19:00 – 19:45

Rejestracja

Fundacja Instytut Aterotrombozy
strona www: http://dyslipidemia.faktymedyczne.pl/
Zapisz się

Termin i miejsce

23.01.2017

Tematyka

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do udziału w wyjątkowym wydarzeniu webinarium „Leczenie dyslipidemii – stare i nowe możliwości”, które odbędzie się 23 stycznia br. w godzinach 19:00 – 19:45. Webinarium poprowadzi prof. Janina Stępińska, a w naszym studio ponadto zasiądą: prof. Andrzej Budaj, prof. Maciej Banach oraz prof. Barbara Cybulska.

Poruszone zostaną następujące tematy:
- Czy są granice obniżania stężenia cholesterolu LDL?
- Aktualne wytyczne leczenia dyslipidemii. Nowe terapie hipolipemizujące
- Podobieństwa i różnice inhibitorów PCSK9 – czy istnieje efekt klasy?

Warto podkreślić, iż formuła webinarium zakłada zadawanie pytań przez uczestników. Zatem jeszcze nigdy kontakt z wybitnymi ekspertami w dziedzinie dyslipidemii nie był tak prosty.
Dyslipidemia to zaburzenie stężenia jednej lub kilku frakcji lipidów. Jest najczęściej wynikiem interakcji czynników środowiskowych (m.in. nieprawidłowej diety, małej aktywności fizycznej, palenia tytoniu) oraz predyspozycji genetycznych. Może występować także w przebiegu innych chorób lub pod wpływem stosowania leków. Szczególnie istotna postać dyslipidemii to hipercholesterolemia, która charakteryzuje się podwyższonym stężeniem cholesterolu całkowitego i cholesterolu frakcji lipoprotein o niskiej gęstości (LDL-C). Hiepercholesterolemia jest jednym z głównych czynników ryzyka chorób sercowo-naczyniowych (s-n).

Według badania NATPOL ponad 60% dorosłych Polaków cierpi na hipercholesterolemię, większość z nich nie wie o swojej chorobie, a tylko ok. 10% chorych jest skutecznie leczonych.
Do uczestnictwa w webinarium zapraszamy wszystkich praktykujących lekarzy kardiologów oraz lekarzy medycyny rodzinnej. Zapraszamy również lekarzy rezydentów zdobywających swoje doświadczenie w ośrodkach kardiologicznych w całej Polsce, a także studentów medycyny.
Zachęcamy do darmowej rejestracji oraz zapoznania się ze szczegółami na stronie wydarzenia: http://dyslipidemia.faktymedyczne.pl/

Specjalizacje

Kardiologia, Medycyna rodzinna