Rhinoforum 2017

Rejestracja

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Rynologii "Rynologia Polska"
Hoża 37/5
00-681 Warszawa
e-mail: info@forumrynologiczne.pl
strona www: forumrynologiczne.pl
Zapisz się

Termin i miejsce

30.11.2017 − 02.12.2017 − Sound Garden Hotel, ul. Żwirki i Wigury 18, 02-092 Warszawa, woj. mazowieckie

Organizatorzy

Klinika Otorynolaryngologii Wydziału Lekarsko-Dentystycznego Warszawski Uniwersytet Medyczny

Sekcja Rynologii i Chirurgii Plastycznej Twarzy Polskiego Towarzystwa Otorynolaryngologów – Chirurgów Głowy i Szyi

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Rynologii "Rynologia Polska"
Hoża 37/5, 00-681 Warszawa
e-mail: info@forumrynologiczne.pl
forumrynologiczne.pl

Tematyka

Szanowni Państwo,

jest mi niezmiernie miło zaprosić Państwa na kolejną doroczną międzynarodową konferencję rynologiczną – RhinoForum 2017.

Od piętnastu lat, tj. od 2003 roku, każdego grudnia spotykamy się w Warszawie, aby wymienić się wiedzą, poglądami i doświadczeniami z zakresu rynologii. Wszak to najbardziej obszerny dział laryngologii. Na wcześniejszych konferencjach gościliśmy jako wykładowców najwybitniejszych krajowych i światowych ekspertów w dziedzinie rynologii. W tym roku będzie podobnie, albowiem oprócz kolegów z Polski zaszczycą nas swoją obecnością specjaliści z Wielkiej Brytanii, Czech, Stanów Zjednoczonych, Holandii, Belgii, Niemiec i Portugalii.

Program tegorocznego RhinoForum będzie niezwykle bogaty i różnorodny. Podobnie jak w poprzednich latach, zaprezentujemy go w trzech niezależnych blokach. Pierwszy to „Rozmaitości rynologiczne” – wykłady, panele, sesje plenarne i instruktażowe, drugi – warsztaty „Rhinoplasty masterclass”, trzeci – międzynarodowe seminarium „Chrapanie i bezdechy dla laryngologów”. Nowością będzie minisympozjum poświęcone bólom głowy. Jest to problem medyczny, który podobnie jak spływanie wydzieliny po tylnej ścianie gardła, niejednokrotnie doprowadza nas – laryngologów – do bólu głowy. A na zakończenie po raz kolejny zasiądziemy do niemających końca rozważań o spływaniu wydzieliny po tylnej ścianie gardła. To taki hit RhinoForum.

Dołożyliśmy starań, aby program tegorocznej konferencji okazał się interesujący zarówno dla kolegów zajmujących się chirurgią, jak i dla tych zajmujących się wyłącznie leczeniem zachowawczym. Wielu z Państwa weźmie udział w RhinoForum po raz kolejny i bardzo się cieszę na nasze rychłe spotkanie. Natomiast tym z Państwa, którzy jeszcze się wahają: warto, czy nie warto uczestniczyć w RhinoForum 2017, chciałbym powiedzieć, że bardzo warto, ponieważ z tyloma rozmaitościami rynologicznymi w jednym miejscu i czasie nie zetkną się Państwo nigdzie indziej ani w Polsce, ani na świecie.

Do zobaczenia w grudniu w Warszawie.

Prof. dr hab. med. Antoni Krzeski

Specjalizacje

Otorynolaryngologia, Otorynolaryngologia dziecięca