VIII Międzynarodowa Konferencja Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Ratunkowego: Zagadki Ratownictwa

Rejestracja

Polskie Towarzystwo Pielęgniarstwa Ratunkowego
ul. Szlak 61
31-153 Kraków
strona www: http://www.ptpr.org.pl/
Zapisz się

Termin i miejsce

09.04.2018 − 11.04.2018 − hotel AMELIÓWKA***, Mąchocice 176, 26-001 Masłów, woj. świętokrzyskie

Organizatorzy

Polskie Towarzystwo Pielęgniarstwa Ratunkowego
ul. Szlak 61, 31-153 Kraków
http://www.ptpr.org.pl/

Tematyka

W dniach 9 – 11 kwietnia 2018 roku odbędzie się VIII Międzynarodowa Konferencja Naukowo- Szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Ratunkowego pod przewodnim hasłem: Zagadki Ratownictwa.

Temat przyszłorocznej konferencji jest mocno enigmatyczny. Medycyna ratunkowa jako nauka niezwykle rozwojowa każdego roku stawia przed nami coraz to nowe wyzwania, narzuca zagadnienia i pytania na które nie zawsze jesteśmy w stanie znaleźć szybkie rozwiązania i gotowe odpowiedzi.

W miejscu, gdzie zazębiają się i nachodzą na siebie wszelkie możliwe dziedziny medyczne, a czas bardzo rzadko – o ile w ogóle działa na korzyść służb i poszkodowanych, niejednokrotnie zdarza nam się stawiać wielki znak zapytania. Dzięki interdyscyplinarnej współpracy, ciągłemu dokształcaniu, podnoszeniu kwalifikacji wiele z nich udaje się wymazać.

Chcemy na polu przyszłorocznego wydarzenia pomóc znaleźć odpowiedzi na ważne, powtarzające się w obecnej dobie nie zawsze jednoznaczne zagadnienia. Liczymy, że interdyscyplinarna forma doskonalenia dostarczy wymierne korzyści zdrowotne dla pacjentów, a nam wszystkim da poczucie dobrze spełnionych zadań i satysfakcji z wykonywanej pracy.

Program konferencji przewiduje cykl wykładów, warsztatów ćwiczeniowych i symulacji.

Miejscem Konferencji będzie malowniczo położony hotel AMELIÓWKA*** w sercu Gór Świętokrzyskich. Mamy nadzieję, że ten, nieprzypadkowy wybór spełni oczekiwania także pod względem relaksu i wypoczynku.

Wierzymy, że organizacja kolejnego wydarzenia o międzynarodowym wymiarze przyczyni się do podnoszenia prestiżu i poziomu wykonywanych świadczeń przez pielęgniarki systemu. Szczególnie zależy nam również na rozwoju współpracy z innymi środowiskami zawodowo związanych z ratownictwem medycznym.

Specjalizacje

Medycyna ratunkowa