13. Kongres Środkowoeuropejskiego Stowarzyszenia Diabetologicznego / 33. Międzynarodowe Sympozjum Danube

Rejestracja

Biuro Kongresów JORDAN
Sobieskiego 22/2
31–136 Kraków
tel. 12 341 61 62
e-mail: kongres@jordan.pl
strona www: www.donau2018.jordan.pl
Zapisz się

Termin i miejsce

14−16.06.2018 − Auditorium Maximum, Krupnicza 33, Kraków, woj. małopolskie

Komitety

Przewodniczący komitetu naukowego:
Prof. Tomasz Klupa, MD, Ph.D.

Organizatorzy

Biuro Kongresów JORDAN
Sobieskiego 22/2, 31–136 Kraków
tel. 12 341 61 62
e-mail: kongres@jordan.pl
www.kongres.jordan.pl

Katedra Chorób Metabolicznych Kolegium Medyczne Uniwersytetu Jagiellońskiego
Kopernika 15, 31-501 Kraków
tel. +48 12 424 83 31, +48 12 424 83 01
e-mail: metabol@cm-uj.krakow.pl
metabol @ cm- uj.krakow.pl

Tematyka

W imieniu Komitetu Organizacyjnego XIII Zjazdu Środkowoeuropejskiego Towarzystwa Diabetologicznego / 33. Międzynarodowego Sympozjum Dunajskiego Serdecznie zapraszam do Krakowa - miasta o szczególnym znaczeniu dla Polski, Europy i całego świata. Z historią ponad tysiąclecia Kraków był stolicą polskich królów i książąt przez ponad 500 lat, a do dziś jest siedzibą najstarszej polskiej uczelni i centrum polskiej kultury i nauki.

Oto miejsce urodzenia, miejsce pracy lub grób wielu znakomitych Polaków, w tym św. Stanisława ze Szczepanowa, Kazimierza III Wielkiego, Jadwigi Andegaweńskiej, Mikołaja Kopernika, Tadeusza Kościuszki, Józefa Piłsudskiego, papieża Jana Pawła II, laureatów Nagrody Nobla i wielu innych .

Kraków był świadkiem prawdziwie doniosłych wydarzeń, zapisanych w książkach historycznych, takich jak ustanowienie diecezji w roku 1000, męczeństwo świętego Stanisława (1079), zjednoczenie państwa symbolizowane koronacją Ladislava I Łokieć-Wysoka ( 1320), Hołd Pruski (1525), przysięga dowódcy powstania narodowego (1794). W tym miejscu odrodziła się polska niepodległość (1918 r.) I skąd przyszły papież Jan Paweł II wyjechał do konklawe (1978 r.). Miasto było świadkiem tysięcy innych wydarzeń, które, choć nie znalazły się w książkach historycznych, złożyły się na życie naszego narodu i ukształtowały jego dorobek naukowy i kulturowy. Zbliżające się wydarzenia powinny być oceniane wśród takich wydarzeń.

XIII Kongres Środkowoeuropejskiego Stowarzyszenia Diabetologicznego / 33. Międzynarodowe Sympozjum Danube odbędzie się w dniach 14 czerwca - 16 czerwca 2018 r. I będzie okazją do spotkania setek osób - naukowców, lekarzy i innych specjalistów - którzy aktywnie uczestniczą w badaniach w dziedzina cukrzycy, jej powikłania i choroby powiązane. Jestem przekonany, że panel czołowych ekspertów ds. Cukrzycy zapewni doskonały program naukowy, który będzie obejmował wykłady główne, zaproszone referaty i ustne prezentacje młodych naukowców oraz dyskusje plakatowe.

Nie mogę się doczekać spotkania w Krakowie. Mam nadzieję, że opuścisz to miejsce wzbogacone nie tylko wiedzą, ale także wieloma pięknymi wspomnieniami.

Prof. Tomasz Klupa, MD, Ph.D.

Prezydent Kongresu

TEMATY:
Aktywność fizyczna i cukrzyca
Przeszczep wysp trzustkowych w cukrzycy typu 1
Apoptoza komórek beta trzustki: zapobiegać?
Tkanka tłuszczowa w cukrzycy
Bezalkoholowa stłuszczeniowa choroba wątroby i cukrzyca
Nowoczesne leczenie cukrzycy typu 2: pytania i odpowiedzi
Cukrzyca i choroby sercowo-naczyniowe
Cukrzyca i ciąża
Nowoczesne technologie w zarządzaniu cukrzycą
Cukrzyca i choroby neurodegeneracyjne

Specjalizacje

Diabetologia