XIX ZJAZD NAUKOWY POLSKIEGO TOWARZYSTWA DIABETOLOGICZNEGO

Rejestracja

Bachleda Kongresy Eventy Sp. z o. o.
ul. Krupówki 29
34-500 Zakopane
tel. tel: +48 882 830 792
e-mail: biuro@grupabachleda.pl
strona www: www.19ptd.pl

Termin i miejsce

24.05.2018 − 26.05.2018 − Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, plac Sławika i Antalla 1, 40-166 Katowice, woj. śląskie

Komitety

Przewodniczący komitetu organizacyjnego:
Prof. dr hab. n. med. Przemysława Jarosz–Chobot

Organizatorzy

Bachleda Kongresy Eventy Sp. z o. o.
ul. Krupówki 29, 34-500 Zakopane
tel. tel: +48 882 830 792
e-mail: biuro@grupabachleda.pl
www.bachledakongresy.pl

Polskie Towarzystwo Diabetologiczne
ul. Dębinki 7, 80-952 Gdańsk
http://www.cukrzyca.info.pl

Tematyka

W dniach 24-26 maja 2018 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się XIX Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego co roku gromadzi około 2000 osób.
Są to zarówno znamienici wykładowcy krajowi i goście zagraniczni, jak i uczestnicy: diabetolodzy, pediatrzy i interniści, lekarze rodzinni oraz specjaliści z różnych dziedzin medycyny, a także pielęgniarki
i pielęgniarze, edukatorzy, diabetycy, psycholodzy, których wkład w holistyczną opiekę diabetologiczną jest niezwykle ważny. Epidemia cukrzycy, choroby przewlekłej, nieuleczalnej, jest niezaprzeczalnym faktem, jest społecznym wyzwaniem dla nas – członków zespołów terapeutycznych jak i dla całego systemu zdrowia.

Głównym celem Zjazdu jest zaprezentowanie najważniejszych osiągnięć w dziedzinie leczenia cukrzycy oraz dyskusja o sposobie leczenia schorzeń towarzyszących cukrzycy. Podczas prowadzonych sesji naukowych prezentowane są wyniki ostatnio opublikowanych, istotnych klinicznie prac naukowych oraz wspólnie omawiane są trudne przypadki medyczne. Również jest to szerokie pole wymiany doświadczeń i poszukiwań rozwiązań zatrzymania poważnego, globalnego problemu zdrowotnego jaki niesie za sobą cukrzyca w każdym wieku wraz z jej powikłaniami.

Serdecznie zapraszamy na stronę internetową: www.19ptd.pl, na której znajdują się aktualne informacje o wydarzeniu, lokalizacji, a także formularz rejestracji on-line.

Specjalizacje

Choroby wewnętrzne, Diabetologia, Pediatria

Dodatkowe informacje

Zapraszamy na stronę internetową Zjazdu: www.19ptd.pl