VI Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Wsparcie psychologiczne w ratownictwie medycznym”

Rejestracja

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe
ul. Księżycowa 5
01-934 Warszawa
tel. 22 22 999 35, 665 012 825 fax 22 22 999 33
strona www: http://psychologiawratownictwie.com.pl/

Termin i miejsce

06.11.2018 − Centrum Dydaktyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, ul. Księcia Trojdena 2A, 02-109 Warszawa, woj. mazowieckie

Komitety

Przewodniczący komitetu organizacyjnego:
mgr Justyna Sochacka
Przewodniczący komitetu naukowego:
dr hab. n. o zdr. Robert Gałązkowski, prof. nadzw.

Organizatorzy

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe
ul. Księżycowa 5, 01-934 Warszawa
tel. 22 22 999 35, 665 012 825 fax 22 22 999 33

Tematyka

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Zakład Medycyny Ratunkowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zaprasza na kolejną, szóstą edycję konferencji „Wsparcie psychologiczne w ratownictwie medycznym”.
Zainteresowanie tematyką wsparcia psychologicznego dla pracowników systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego z roku na rok jest coraz większe.

W tym roku odbędzie się kolejne spotkanie z praktykami, którzy przekażą użyteczną wiedzę z różnych obszarów, która może zapobiegać kryzysom psychicznym i konfliktom.

Skuteczne zapobieganie trudnościom psychicznym opiera się nie tylko na poszerzaniu świadomości, czy dostępnie do wsparcia (o który w Polsce niełatwo), ale też na kompetencjach miękkich (nietechnicznych), które pomagają radzić sobie w najtrudniejszych sytuacjach.

Te kompetencje zaczynają się od skutecznej komunikacji z poszkodowanymi, w zespole, poprzez rozpoznawanie symptomów stresu czy depresji, do umiejętności odreagowania trudnych emocji.
Kompetencje w tych obszarach mogą nie tylko poprawić komfort pracy, wzmocnić pewność siebie, ale też zredukować niepewność co do zachowania w trudnych sytuacjach, zredukować poczucie winy, poprawić komunikację z poszkodowanymi i ich rodzinami, tak by uniknąć eskalacji emocji czy nawet agresji.

VI Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Wsparcie psychologiczne w ratownictwie medycznym” obejmuje wiele tematów, jest dedykowana dla ratowników medycznych, pielęgniarek i pielęgniarzy systemu, lekarzy medycyny ratunkowej, dyspozytorów medycznych oraz psychologów i pracowników innych służb ratunkowych.

Specjalizacje

Medycyna ratunkowa