XX Zjazd Naukowy PTD

Rejestracja

Bachleda Kongresy Eventy Sp. z o. o.
ul. Krupówki 29
34-500 Gdańsk
tel. tel: +48 882 830 792
e-mail: biuro@grupabachleda.pl
strona www: www.20ptd.pl

Termin i miejsce

16−18.05.2019 − Targi Lublin S. A., ul. Dworcowa 11, Lublin, woj. lubelskie

Organizatorzy

Bachleda Kongresy Eventy Sp. z o. o.
ul. Krupówki 29, 34-500 Zakopane
tel. tel: +48 882 830 792
e-mail: biuro@grupabachleda.pl
www.bachledakongresy.pl

Polskie Towarzystwo Diabetologiczne
ul. Dębinki 7, 80-952 Gdańsk
http://www.cukrzyca.info.pl

Tematyka

Szanowni Państwo,
Drogie Koleżanki i Koledzy,

w imieniu Komitetu Organizacyjnego Zjazdu i Zarządu Głównego PTD mam zaszczyt i ogromną przyjemność zaprosić Państwa na jubileuszowy, XX Zjazd Naukowy PTD do Lublina. Funkcja gospodarza Zjazdu została powierzona Lublinowi po raz pierwszy. Pomysł organizowania Zjazdu w Lublinie powstał 10 lat wcześniej, a ludzie, którzy cały czas mi pomagali i byli oparciem w tworzeniu tego projektu współuczestniczą w jego organizacji. Metamorfoza miasta pod kątem logistycznym i turystycznym, jaka niewątpliwie miała miejsce w ciągu 10 lat spowodowała, że miasto będące teraz udanym połączeniem nowoczesności i tradycji może podjąć zadanie miasta-gospodarza Zjazdu PTD.

Lublin od zawsze słynął z pisarzy, muzyków i lekarzy – społeczników. Z Lublinem swoje życie, w ten lub inny sposób złączyli Jan Kochanowski, Bolesław Prus, Biernat z Lublina, Józef Czechowicz, a pośród lekarzy między innymi – Witold Chodźko, Wojciech Oczko, Tomasz Spasowicz czy Mieczysław Biernacki.

Jeśli przeprowadzicie państwo linię pomiędzy najbardziej na zachód wysuniętą częścią Europy – Capo da Roca, a położnym najbardziej na wschód – miastem Orsk, natomiast drugą linię pomiędzy północną granicą kontynentu norweskim przylądkiem Nordkinn, a południowym krańcem Grecji kontynentalnej miastem Kalamata to okaże się, że niedaleko przecięcia tych linii w rzeczywistym środku Europy leży Lublin – miasto mieszania się kultur, ras, języków – prawdziwe serce Europy, łącznik pomiędzy Wschodem a Zachodem, Północą a Południem.

Mam nadzieję, że podczas Zjazdu znajdziecie Państwo chwilę czasu na spacer po Krakowskim Przedmieściu, Starym Mieście czy placu Litewskim, na którym upamiętniono istnienie najdłużej istniejącego (ponad 300 lat) geopolitycznego projektu zapewniającego pokój i bezpieczeństwo tej części Europy jakim był projekt Unii Lubelskiej. Idąc uliczkami starego miasta, proszę pamiętajcie Państwo, że istnieją tam budynki widoczne na grafice dzieła Brauna i Hogenberga opublikowanego w Kolonii: Theatrum praecipuarum totius mundi urbiurti (Przedstawienie wyróżniających się miast całego świata). Możecie je Państwo oglądać tak samo jak nieznani nam mieszkańcy XVI wiecznego Lublina.

Jesteśmy przekonani, że przygotowany program naukowy będzie owocował licznymi dyskusjami i stanie się inspiracją do dalszej pracy. Dziękujemy za okazane nam zaufanie i czekamy na Państwa na XX Zjeździe Naukowym PTD w dniach 16-18 maja 2019 roku.

Do zobaczenia w Lublinie
Dr. n. med. Piotr Dziemidok
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego

Specjalizacje

Choroby wewnętrzne, Diabetologia