Międzynarodowe Sympozjum Alergii na Pokarmy 2019

Rejestracja

AltaSoft Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.
Katowice
tel. +48 32 259 83 99 (98, 96)
strona www: https://www.sympozjumanp.pl/
Zapisz się

Termin i miejsce

22−23.03.2019 − Bydgoskie Centrum Targowo - Wystawiennicze, Gdańska 187, 85-674 Bydgoszcz, woj. kujawsko-pomorskie

Komitety

Przewodniczący komitetu naukowego:
Prof. dr hab. med. Zbigniew Bartuzi

Organizatorzy

AltaSoft Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.
ul. Pukowca 15, 40-847 Katowice
tel. +48 32 259 83 99 /98 /96
e-mail: altasoft@altasoft.pl
www.altasoft.pl

Fundacja Wspierania Alergologii Alergologia Bydgostiensis
Romualda Traugutta 11/u3, 85-122 Osielsko

Tematyka

Szanowni Państwo,

Z wielką przyjemnością zapraszam Państwa do udziału w Międzynarodowym Sympozjum Alergii na Pokarmy, które odbędzie się w ramach VIII Bydgoskich Spotkaniach Alergologicznych, w dniach 22-23 marca 2019 roku w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym.

Nasze spotkania są już piękną tradycją polskiej alergologii. Mamy nadzieję, że lekarze biorący udział w Sympozjum wynoszą stąd wiedzę i praktyczne umiejętności niezbędne w tak skomplikowanej dziedzinie wiedzy jaką są alergie i nietolerancje pokarmowe.

Jak wielkim wyzwaniem dzisiejszej medycyny są alergie i nietolerancje pokarmowe świadczy kilka wybranych faktów tylko i wyłącznie z USA:

- co 3 minuty pacjenci z objawami alergii i nietolerancji pokarmowych trafiają na szpitalne izby przyjęć, zaś co 6 minut – pacjent z objawami anafilaksji,

- dzieci z alergią pokarmową są od dwóch do czterech razy częściej narażone na astmę czy inne alergie, niż dzieci bez objawów alergii pokarmowych,

- największą grupą ryzyka w anafilaksji z powodu alergii pokarmowych są nastolatkowie i młodzi dorośli.

Ktoś mógłby stwierdzić, że w Polsce epidemiologia alergii i nietolerancji pokarmowych jest dużo mniejsza, ale należy podkreślić, że obserwujemy stały i znaczący wzrost objawów alergii pokarmowych w naszym społeczeństwie. Zapewne wszyscy pamiętamy jaką ciekawostkę stanowiły kiedyś alergie na owoce, ryby czy orzechy – dziś są naszą codziennością obecną w pracy, domu czy wśród bliskich. Nie jest to moda czy „sezonowa epidemia”, lecz problem dla lekarzy. Od ich umiejętności – twardych i miękkich – zależy jak bardzo nasi pacjenci i cały system zdrowia odczuje wagę alergii oraz nietolerancji pokarmowych.

Dlatego po raz kolejny wychodzimy naprzeciw potrzebom edukacyjnym w tym zakresie. Sympozjum Alergii na Pokarmy to najlepsze miejsce by poznać najnowsze standardy diagnozy i terapii alergii pokarmowych. Nasi wykładowcy, wśród nich wiele sław światowej alergologii, przedstawią Państwu najlepsze, ale i często kontrowersyjne metody kontroli alergii pokarmowych. Postaramy się ukazać Państwu jak często niedoceniane otoczenie wpływa na proces terapeutyczny – zaczynając od najbliższej rodziny, a kończąc na najpopularniejszym lekarzu na świecie, jakim jest Internet. Pokażemy Państwu trudne i wymagające przypadki – stały punkt naszych spotkań, które cieszą ogromnym zainteresowaniem uczestników Sympozjum. Zadbamy o wykładowców na najwyższym poziomie – już teraz mogę zdradzić, że będą nimi najważniejsze nazwiska światowej terapii i diagnostyki alergii pokarmowych oraz tradycyjni goście specjalni – dietetycy, dzięki którym praca alergologów jest bardziej efektywna. Nowością naszego Sympozjum będą warsztaty dotyczące technik molekularnych – gdzie lekarze praktycy przedstawią Państwu interpretacje wyników skomplikowanych przypadków, zasady diagnostyki i sposób postępowania. Poza tradycyjną Sesją „Alergia Pokarmowa – wybrane przypadki” odbędzie się interaktywna Sesja „Take home messages” podsumowująca w pytaniach i odpowiedziach najważniejszą wiedzę z wszystkich wygłoszonych wykładów.

Liczymy na Państwa szeroki udział w Sympozjum Alergii na Pokarmy – nie tylko jako słuchaczy, ale i aktywnych dyskutantów, dzielących się swoim bogatym doświadczeniem oraz poszukujących najlepszych metod opieki nad pacjentem. Wierzę, że tak jak każda edycja Sympozjum, również nasze kolejne spotkanie będzie obfitować w wiele doniosłych dla nauki i praktyki alergologicznej momentów, w koleżeńskiej atmosferze gościnnej i pięknej jak zawsze Bydgoszczy.

Do zobaczenia w Bydgoszczy,

Prof. dr hab. med. Zbigniew Bartuzi
Przewodniczący Sekcji Alergii na Pokarmy
Polskiego Towarzystwa Alergologicznego


Sympozjum kierowane jest do specjalistów alergologów, pediatrów, gastrologów, internistów oraz lekarzy rodzinnych zainteresowanych tematyką alergii pokarmowych i chorób towarzyszących.

Ograniczona liczba uczestników - limit miejsc: 400 osób.

Specjalizacje

Alergologia, Choroby wewnętrzne, Dermatologia i wenerologia, Gastroenterologia, Medycyna rodzinna, Pediatria