XXVI Łódzka Konferencja Kardiologiczna

Rejestracja

I Klinika i Katedra Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
ul. Kniaziewicza 1/5
91-347 Łódź
tel. 516 482 098
e-mail: natalia.stanislawska@fumed.pl
strona www: http://lkk.umed.pl/

Termin i miejsce

14.03.2020 − Centrum Dydaktyczne Uniwersytetu Medycznego, ul. Pomorska 251, 92-209 Łódź, woj. łódzkie

Komitety

Przewodniczący komitetu organizacyjnego:
dr hab. n. med. Łukasz Chrzanowski
Przewodniczący komitetu naukowego:
prof. dr hab. med. Jarosław D. Kasprzak

Organizatorzy

I Klinika i Katedra Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
ul. Kniaziewicza 1/5, 91-347 Łódź
tel. 516 482 098
e-mail: natalia.stanislawska@fumed.pl
http://lkk.umed.pl/

Tematyka

W imieniu Komitetu Organizacyjnego i całego Zespołu I Kliniki i Katedry Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi mam zaszczyt zaprosić Państwa do uczestnictwa w XXVI edycji Łódzkiej Konferencji Kardiologicznej.
Po poprzedniej jubileuszowej edycji chcemy podtrzymać unikalny charakter naszych marcowych spotkań. Chcemy zaproponować w roku 2020 innowację – I sesję opartą o formułę nauczania opartego na ciekawych przypadkach łódzkich klinik kardiologii.
W klasycznych sesjach plenarnych spotkacie Państwo ponownie najlepszych krajowych Wykładowców, poruszających najaktualniejsze tematy, powiązane z najnowszymi zmianami w wytycznych postępowania klinicznego w dziedzinie cukrzycy, dyslipidemii, arytmii czy zatorowości płucnej. Będzie z nami wśród grona innych znamienitych Wykładowców także Prezes-Elekt Polskiego towarzystwa kardiologicznego – prof. Przemysław Mitkowski. Całą sesję poświęcimy niezwykle ważnym zmianom w postępowaniu z chorymi z przewlekłymi zespołami wieńcowymi, jak do niedawna nazywaliśmy stabilną dławicę, pochylimy się też nad prowokującymi wnioskami badania ISCHEMIA.
Poruszymy też najnowsze zagadnienia praktyczne, ułatwiające postępowanie w tak trudnych sytuacjach klinicznych, jak rodzinna hipercholesterolemia czy amyloidoza serca.
Podtrzymujemy formułę inspirującego dwudniowego wydarzenia, łączącego z cenioną przez Państwa – Koleżanki i Kolegów Lekarzy główną sobotnią Konferencję dedykowaną kardiologii klinicznej z dodatkowymi subspecjalistycznymi spotkaniami – piątkową elektrokardiologiczną ARYTMIKĄ oraz szkoleniem akredytacyjnym w dziedzinie echokardiografii – Forum Kardiologii Obrazowej. Uczestników Konferencji tradycyjnie zapraszamy do nowoczesnego (i odnowionego) Centrum Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego przy ulicy Pomorskiej w Łodzi.
To najbardziej prestiżowe spotkanie klinicystów – internistów, lekarzy POZ i oczywiście kardiologów naszego makroregionu odbędzie się 14 marca 2020 roku.
Warto być z nami 14 marca 2020 – serdecznie zapraszamy !

Specjalizacje

Kardiologia