Szkolenie online: Opieka Koordynowana w lecznictwie ambulatoryjnym - część 1

Rejestracja

Ośrodek Kształcenia Naczelnej Izby Lekarskiej
Jana III Sobieskiego 110
00-764 Warszawa
tel. (22) 559-13-10
e-mail: szkolenia@nil.org.pl
strona www: https://nil.org.pl/dla-lekarzy/kursy-i-szkoleni...

Termin i miejsce

09.05.2023 − Sobieskiego 110, 00-763 Warszawa, woj. mazowieckie

Organizatorzy

Ośrodek Kształcenia Naczelnej Izby Lekarskiej
Jana III Sobieskiego 110, 00-764 Warszawa
tel. (22) 559-13-10
e-mail: szkolenia@nil.org.pl

Tematyka

Wykładowcy:

Anna Kaźmierczak - Dyrektor ds. Wdrażania Standardów Medycznych NEUCA MED Sp. z o.o. Członek Zarządu, Stowarzyszenie IFIC Polska. Absolwentka zarządzania w ochronie zdrowia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim oraz Prawa Medycznego na Uniwersytecie Warszawskim. Doświadczenie zdobywała kierując przez 10 lat lokalną siecią przychodni lekarskich w Szczytnie. Od 2016 r. jest związana z Grupą NEUCA, w ramach której wdraża standardy medyczne oraz kieruje projektami medycznymi sieci Przychodni Lekarskich „Świat Zdrowia” w ponad 80 placówkach. Odpowiada m.in. za wdrożenie modelu opieki koordynowanej w przychodniach oraz rozwój działań profilaktycznych.

Lek. Krzysztof Reszka - Dyrektor ds. Medycznych NEUCA MED Sp. z o.o. Członek Stowarzyszenia IFIC Polska. Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej. Lekarz medycyny, absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, specjalista chorób wewnętrznych, w trakcie specjalizacji z reumatologii. Przez sześć lat był kierownikiem medycznym przychodni lekarskich w Skierniewicach, od 2019 pełni tę funkcję w sieci Przychodni Lekarskich „Świat Zdrowia” Grupy NEUCA, w której wspiera m.in. organizację opieki koordynowanej.



Celem szkolenia jest przekazanie słuchaczom wiedzy na temat aspektów praktycznych nowej organizacji pracy POZ, ze szczególnym uwzględnieniem planowania i pracy zespołowej. Oczekiwanym rezultatem jest nabycie wiedzy na temat zmian paradygmatu opieki – z reaktywnej na proaktywną, nabycie wstępnych umiejętności współpracy zespołowej w kontekście opieki koordynowanej, organizacji pracy przychodni.

Program:

1. Definicja systemu koordynowanej opieki zdrowotnej

2. Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 15 września 2022 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej oraz Zarządzenie nr 124/2022/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 29 września 2022 r. zmieniające zarządzenie w sprawie warunków zawarcia i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna - wybrane elementy

3. ABC wdrożenia opieki koordynowanej w POZ – przygotowanie przychodni, omówienie ról w zespole, przygotowanie wniosku o podpisanie umowy.



Szkolenie realizowane pod Patronatem Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej oraz prof. dr hab. n. med. Agnieszki Mastaler-Migas - Konsultant Krajowej w dziedzinie medycyny rodzinnej.

Partnerem szkolenia jest Związek Pracodawców Opieki Integrowanej Opartej na Wartości SPOIWO oraz Stowarzyszenie IFIC POLSKA.

Wykładowca: Krzysztof Reszka, Anna Kaźmierczak

FORMA ONLINE
09.05.2023
godz : 15:00 - 18:00

Punkty edukacyjne

3

Specjalizacje

Medycyna rodzinna