Sympozjum „Znieczulenie i Intensywna Terapia Chorych z Obrażeniami Mózgowia”

Rejestracja

Profile Poznań
ul. Zgoda 14/8
60-128 Poznań
tel. 61 661 43 85, 61 661 60 08
e-mail: biuro@profile.poznan.pl
strona www: http://www.anestezjologia2013.pl/

Termin i miejsce

03−05.10.2013 − Hotel Andersia, Plac Władysława Andersa 3, Poznań, woj. wielkopolskie

Komitety

Przewodniczący komitetu organizacyjnego:
prof. dr hab. n. med. Leon Drobnik

Organizatorzy

Katedra Anestezjologii i Intensywnej Terapii UM im Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
ul. Przybyszewskiego 49, 60-355 Poznań
tel. 61 869 13 57

Tematyka

Drogie Koleżanki! Drodzy Koledzy!
Szanowni Państwo!

Poznajemy tajemnice otaczającego nas Wszechświata, odsłaniamy kolejne tajemnice ludzkiego mózgu, a jednak ciągle przy łóżku człowieka chorego z pourazowymi, naczyniopochodnymi i innymi obrażeniami ośrodkowego układu nerwowego, czujemy się często bezradni, mimo nowoczesnej aparatury i leków, którymi dysponujemy.

Chociaż od ponad 166 lat zakłócamy znieczuleniem prawidłową czynność układu nerwowego człowieka, to nadal nie znamy dokładnych mechanizmów anestezji ani szczegółów jej możliwego wpływu na dalsze funkcjonowanie i rozwój mózgowia.

Wiele wiemy, ale jeszcze więcej mamy pytań i wątpliwości, stając przed człowiekiem z zaburzeniami świadomości, zmianami pourazowymi i chorobowymi mózgowia oraz rdzenia kręgowego. By uzyskać odpowiedzi na nasze pytania i omówić wątpliwości, jakie mamy w codziennej praktyce szpitalnej i poza szpitalnej, zaprosiliśmy na wspólne spotkanie w Poznaniu, w dniach 3-5 października, wybitnych specjalistów z Polski i ze Świata, którzy przyjęli nasze zaproszenie, ciesząc się na to wspólne spotkanie.

Zaproszonym na to spotkanie i mile widzianym gościem jest każdy z Państwa lekarzy, pielęgniarek, studentów medycyny, kto zainteresowany jest odświeżaniem swojej wiedzy o ośrodkowym układzie nerwowym człowieka w stanach chorobowych i kto chciałby podzielić się także swoim doświadczeniem i swoimi przemyśleniami na temat znieczulania, leczenia i rehabilitacji chorych w stanach nagłego zagrożenia życia, wywołanych uszkodzeniami mózgu i rdzenia kręgowego.

Mamy nadzieję, że urokliwy i gościnny Poznań będzie na początku października 2013 roku miejscem, w którym nasze wątpliwości zastąpią nowe nadzieje, i w którym radość wspólnego spotkania wszystkich pomagających choremu człowiekowi, będzie zapowiedzią nowych możliwości dla nas i pociechy dla naszych chorych i ich bliskich.

Serdecznie wszystkich Państwa zapraszam
prof. dr hab. n. med. Leon Drobnik

Specjalizacje

Anestezjologia i intensywna terapia, Neurochirurgia, Neurologia